Рекомендації щодо забезпечення якості освіти
у закладах загальної
під час дистанційного навчання учнів
вумовах карантину, надані

Державною службою якості освіти України

І. Нормативно-правові аспекти

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України (далі - МОН) від 11.03.2020 № 1/9-154 керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендовано розробити заходи щодо забезпечення проведення під час карантину навчальних занять за допомогою дистанційних технологій.

Згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466 (далі - Положення), дистанційне навчання реалізовується шляхом:

• застосування дистанційної форми як окремої форми навчання;

• використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах.

На підставі пункту 4.2 Положення під час карантину заклади освіти, які забезпечують навчання за денною, вечірньою, заочною, мережевою та індивідуальними формами здобуття освіти, можуть організувати освітній процес (навчальні заняття, консультації тощо) з використанням технологій дистанційного навчання. При цьому відсутня необхідність переведення учнів (вихованців) на дистанційну форму здобуття освіти.

У згаданому листі МОН наголошується, що використання технологій дистанційного навчання має здійснюватися з дотриманням таких умов:

• перелік предметів чи тем навчальних програм, видів навчальних занять, які здійснюються за технологіями дистанційного навчання, визначаються закладом освіти за погодженням із законними представниками учня (пункт 4.3 Положення);

• рішення щодо використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі приймається педагогічною радою закладу освіти (пункт 2.10 Положення);

• наявності системотехнічного забезпечення, визначеного пунктом 5.3 Положення, зокрема це:

• апаратні засоби (персональні комп’ютери, мережеве обладнання, джерела безперебійного живлення, сервери, обладнання для відеоконференц-зв’язку тощо), що забезпечують розроблення і використання вебресурсів навчального призначення, управління освітнім процесом та необхідні види навчальної взаємодії між суб’єктами дистанційного навчання у синхронному і асинхронному режимах;

• інформаційно-комунікаційне забезпечення із пропускною здатністю каналів, що надає всім суб’єктам дистанційного навчання закладу освіти цілодобовий доступ до вебресурсів і вебсервісів для реалізації освітнього процесу у синхронному та асинхронному режимах;

• програмне забезпечення загального та спеціального призначення (у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами), яке має бути ліцензійним або побудованим на програмних продуктах з відкритими кодами;

• вебресурси навчальних дисциплін (програм), що необхідні для забезпечення дистанційного навчання.

Використання конкретних вебресурсів (платформ дистанційного навчання, онлайн-курсів, відео-уроків тощо) здійснюється закладами освіти з урахуванням їх академічної та організаційної автономії (частина третя статті 2, частина перша статті 23 Закону України «Про освіту»).

Крім того, вчителі мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі закладу освіти (частина перша статті 54 Закону України «Про освіту»).

Відповідно до пункту 5.3 Положення для забезпечення дистанційного навчання заклад освіти може створювати власні вебресурси або використовувати інші вебресурси, що підлягають перевірці у цьому закладі освіти.

У листі МОН звернуто також увагу на те, що належна організація навчання за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти) потребує дотримання умов, визначених пунктами 2.2, 2.4, 5.2 Положення, а саме:

• створення класів, груп з дистанційною формою навчання;

• переведення (зарахування) на дистанційну форму навчання за письмовою заявою повнолітньої особи та/або батьків (одного із батьків) або законного представника неповнолітньої особи;

• наявність визначеного законодавством переліку підстав для переведення (зарахування) на дистанційну форму навчання;

• наявність відповідного рішення педагогічної ради закладу освіти, погодженого з органом управління освітою у сфері управління якого перебуває відповідний заклад освіти (для та державних і комунальних закладів освіти);

• наявність кадрового і системотехнічного забезпечення, визначеного розділом V Положення;

• підвищення педагогічними працівниками закладів освіти, в яких організована дистанційна форма навчання, своєї кваліфікації щодо організації та володіння технологіями дистанційного навчання.

ІІ. Проблеми, які виникають у закладах загальної середньої освіти

під час організації дистанційного навчання у період карантину

Технічне забезпечення учасників освітнього процесу:

• низька швидкість інтернет-зв’язку або його відсутність;

• відсутність навчальних ресурсів, що можуть повноцінно забезпечити формування знань учнів з навчальних предметів;

• перевантаження онлайн-платформ;

• відсутність у багатьох учителів та учнів сучасних мобільних пристроїв, комп’ютерів та інших ґаджетів (особливо в сільській місцевості);

• деякі учні початкових класів не можуть самостійно працювати з комп’ютерною технікою без допомоги батьків;

• обмежений доступ окремих учнів до комп’ютерної техніки (у сім’ї може бути двоє - троє школярів та батьки працюють онлайн).

Психолого-педагогічний та методичний супровід дистанційного

навчання учнів:

• відсутність досвіду такого навчання, як у вчителів, так і учнів;

• окремі педагоги недостатньо володіють інформаційно - комп’ютерними технологіями;

• ненормований робочий день вчителів (постійний зв'язок із батьками, перевірка робіт учнів, підготовка до навчальних занять та завдань з детальними інструкціями займають багато часу);

• деяким вчителям важко адаптуватися до нових умов навчання;

• низька якість або повна відсутність методичного супроводу організації дистанційного навчання від методичних служб;

• недостатній контроль за станом засвоєння учнями знань;

• неможливість проконтролювати дотримання учнями академічної доброчесності під час виконання домашніх завдань;

• в учнів початкової ланки ще не сформовані вміння самостійно вчитися, опрацьовувати навчальний матеріал;

• небажання деяких учнів реєструватися та навчатися самостійно на онлайн-платформах;

• низький контроль з боку окремих батьків дистанційного навчання їхніх дітей;

• під час онлайн-уроків деякі учні не працюють належним чином (відволікаються від навчання, займаються сторонніми справами, відключивши камеру, звук) або не виконують завдання вчителів.

Санітарно-гігієнічні умови організації дистанційного навчання:

• не дотримано ергономічні вимоги до викладу матеріалу для дітей (різний шрифт, посилання на неперевірені відео, часто з рекламою, завеликий обсяг);

• велике навантаження на органи зору, як для вчителів, так і для учнів (перевантаження роботою за комп’ютером, не враховується загальне навантаження на дитину).

ІІІ. Рекомендації щодо забезпечення якості освіти під час дистанційного навчання учнів в умовах карантину

Рекомендації керівникам закладів освіти:

1. Опрацюйте нормативні документи та методичні рекомендації МОН із питань організації дистанційного навчання учнів під час карантину (Положенням про дистанційне навчання, затверджене наказом МОН від 25.04.2013 № 466, лист МОН від 11.03.2020 № 1/9-154).

2. Забезпечте проведення вчителями навчальних занять з учнями за допомогою дистанційних технологій.

3. Зверніть увагу на те, що відповідно до рекомендацій МОН (лист від 23.03.2020 № 1/9-173) наказом керівника закладу освіти необхідно:

• встановити режим роботи працівників із запровадженням гнучкого графіку їх роботи;

• визначити заходи щодо збереження систем життєзабезпечення закладу (охоронного режиму);

• визначити особливості провадження освітнього процесу.

В умовах карантину вчителі мають працювати з учнями, які перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти та учнів.

З урахуванням надзвичайної ситуації та протиепідеміологічних заходів директор школи може застосовувати різні підходи до організації освітнього процесу, у тому числі й щодо використання вчителями у роботі з учнями дистанційних технологій. Тобто керівник закладу освіти має організувати, координувати та. здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх

програм.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами можуть застосовуватися будь-які пристрої та інструменти, зокрема мобільні телефони, за допомогою яких можливо організувати спільноту в соціальних мережах, мобільних додатках. Навчальні матеріали можуть надсилатись учням електронною поштою або розміщуватись на вебсайті закладу освіти (наприклад, відео-уроки, гіперпосилання на них тощо).

4. Створіть «антикризову команду», яка буде комунікувати з учасниками освітнього процесу через канал/чат (це можуть бути заступники керівника, практичний психолог, соціальний педагог). Важливим є постійний і швидкий зворотній зв'язок, реагування на зміни, вирішення проблем. Доцільно організувати відкритий форум або чат «запитання- відповіді». Адже треба всім дати зрозуміти:

• дитина буде вчитися;

• освітній процес буде організованим і необтяжливим для учня (відповідати віковим особливостям дитини);

• відповіді на усі питання будуть отримані, роз’яснення - надані.

5. Забезпечте психолого-педагогічний супровід учасників

дистанційного навчання в умовах карантину (надання підтримки учням, педагогам, батькам).

6. Інформуйте учасників освітнього процесу про реалізацію освітніх програм із застосуванням технологій дистанційного навчання, в тому числі щодо розкладу занять, консультацій, інших форм організації освітнього процесу.

7. Організуйте проведення діагностичного опитування батьків для з’ясування питання щодо кількості учнів, які можуть бути залучені до дистанційного навчання, та цифрових ресурсів, якими володіють діти (чи наявні у них комп’ютери, сучасні телефони, доступ до мережі Інтернет тощо).

8. Дистанційно обговоріть з педагогами питання щодо організації роботи закладу освіти в умовах карантину, зокрема:

• проведення дистанційного контролю знань учнів з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій;

• визначення єдиних підходів до оцінювання видів робіт учнів (творчі завдання за результатами перегляд телевізійних уроків, ведення блогу, віртуальні лабораторні, спілкування у відеочатах, онлайн- активність тощо). Такі критерії в обов’язковому порядку мають бути оприлюднені та доведені до відома учнів і батьків;

• розроблення чіткого плану виконання вчителями освітньої програми та внесення ними змін до календарно-тематичного планування з урахуванням навчання в умовах карантину;

• з метою ефективного використання часу онлайн-навчання заплануйте інтегровані уроки, що зменшить час використання дітьми комп’ютерної техніки.

9. Надайте батькам учнів пам’ятку щодо організації роботи дитини за комп’ютером та збереження її здоров’я під час онлайн-навчання.

10. В організації процесу навчання учнів у режимі карантину не допускайте порушення педагогами санітарних вимог щодо тривалості роботи учнів за комп’ютером (ДСанПіН 5.5.2.008-01).

11. Створіть на сайті закладу освіти вкладку «Дистанційне навчання» з розміщенням у ній інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти.

Як вам відомо, частиною третьою статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» встановлено, що освітній процес у закладах освіти завершується не пізніше 1 липня. Проте у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в Україні фактична тривалість навчального року може бути продовжена. У такому разі освітній процес може включати аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.

Рекомендації педагогічним працівникам:

1. Опрацюйте методичні рекомендації МОН щодо використання технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

2. Внесіть зміни до календарно-тематичного планування (визначте теми для самоопрацювання; теми, з яких будуть проведені телевізійні чи онлайн-уроки, консультації, перегляньте обсяг домашніх завдань тощо).

3. Чітко дотримуйтесь розкладу уроків, уникайте перевантаження учнів. Дотримуватися санітарних норм щодо організації освітнього процесу під час карантину (обсягу домашніх завдань, часу безпосередньої роботи учнів за комп’ютером тощо). За можливості зменшіть обсяг навчального матеріалу для самостійного опрацювання учнями.

4. Використовуйте онлайн-консультації на освітніх платформах із поясненням нового матеріалу. Сформуйте електронну базу власних уроків (презентацій) та надайте учням доступ до них.

5. Спільно з батьками організуйте перегляд дітьми телевізійних уроків та задавайте учням творчі завдання за темами цих уроків.

6. Надайте учням чіткий алгоритм виконання завдань (тема; що опрацювати; де взяти матеріал для виконання завдання; куди надіслати роботу; кінцевий термін її прийому).

7. Забезпечте під час та після виконання завдань постійний зворотній зв'язок з учнями. Якщо завдання складне і потребує кількох редагувань зворотній зв’язок має бути швидким (коментарі, чати тощо).

8. Систематично здійснюйте перевірку знань учнів. Найкраще, якщо оцінювання проводиться в режимі онлайн або на дистанційних платформах, де є відповідна функція та інструментарій. Задля дотримання академічної доброчесності здійснюйте оцінювання учнів у онлайн-режимі з часовими обмеженнями, використовуйте творчі завдання.

9. Не критикуйте отримані роботи учнів. Разом з оцінкою варто надавати дітям свої коментарі (виконано добре, над чим варто попрацювати, що треба зробити для поліпшення результату тощо). Саме у дистанційному навчанні актуалізується формувальне оцінювання, спрямоване на підтримку кожного учня (спільно з’ясуйте зміст зробленого; встановіть зв’язок між тим, що вже відомо, і тим, що знадобиться дітям у майбутньому; порівняйте реальні результати з очікуваними; зробіть спільні висновки, обговоріть питання для обмірковування).

10. Розробіть індивідуальну освітню траєкторію для тих учнів, які не мають технічних можливостей навчатися разом з усім класом.

11. Особливої уваги потребує навчання учнів 11 класів щодо підготовки до ЗНО (індивідуальні консультації, перегляд телевізійних уроків, самостійна підготовка на вебресурсі УЦОЯО, платформі РготеШеш тощо).

12. Розробіть спільно з батьками та учнями правила співпраці під час карантину. Підтримуйте зворотній зв'язок із батьками, інформуйте їх про рівень навчальних досягнення їхніх дітей.

13. Особлива роль класних керівників - налаштування учнів класу на навчання, забезпечення комунікації з батьками та учнями.

14. Після завершення карантину та повернення учнів до школи слід провести діагностичне оцінювання з метою з’ясування їх готовності до подальшого освітнього процесу. За результатами діагностики слід скоригувати календарно-тематичне планування залежно від потреб учнів.

Пам ’ятайте, щовчителі у періоддистанційногонавчаннямаютьможливістьдолучитись до самоосвіти — новізнання, новийдосвід, новіможливості.

Рекомендації учням:

1. Головне усвідомити, що дистанційне навчання - це сучасно, цікаво та відповідально, адже дає можливість навчитися вчитись самостійно.

2. Важливо зрозуміти, що:

• від рівня вашої самоорганізації та самоконтролю найбільше залежатимуть успіхи у засвоєнні навчального матеріалу;

• дистанційне навчання - це чудова можливість довести оточуючим свою самостійність та значущість;

• спілкування з однокласниками в онлайн-режимі під час навчання є перевагою, а не порушенням дисципліни;

• з метою раціонального розподілу часу на навчання та інші види діяльності щоранку плануйте свій денний розклад;

• чітке дотримання розкладу занять та інструкцій учителя дозволить підвищити ефективність вашого навчання;

• труднощі в організації дистанційного навчання на початковому етапі - це нормально і саме тому звернення за допомогою до вчителів або батьків пришвидшить вашу адаптацію до такого типу навчання.

Пам’ятайте, що:

• завдання оновлюються та мають чіткі часові рамки, тому дотримуйтеся дедлайну щодо їх виконання;

• тісний онлайн-зв’язок зі своїми вчителями, особливо, якщо виникають труднощі з вивченням матеріалу чи виконанням завдань лише вітається. Зважайте на те, що в учителя теж має бути час на відпочинок;

• варто самоорганізуватися, адже постійний контроль з боку вчителів чи батьків не забезпечить вам високий рівень знань;

• ви маєте можливість займатися в зручний для себе час, у зручному місці й темпі;

• ваша старанність та наполегливість обов’язково буде оцінена. Відповідальне ставлення до виконання завдань та дотримання принципів академічної доброчесності буде запорукою вашого успішного навчання.

Звернітьувагу на те, щопід час дистанційногонавчання:

• умови навчання - комфортні, бо домашні;

• вчителі не забиратимуть ґаджети, а закликатимуть вас ними користуватися;

• можливо надолужити прогалини у знаннях;

• можливо самостійно обрати зручний час для навчання;

• можливо самостійно обрати власний темп навчання;

• можливо обирати джерела отримання інформації;

• спробуйте продовжити перелік «можливо» самостійно.

Головне пам’ятати, що для засвоєння інформації потрібен час. Тому треба зробити ставку на якість, а не на кількість засвоєного матеріалу. Що для цього потрібно зробити?

1. Розклад занять

Можна складати тижневий або щоденний. Головне наочно зафіксувати об’єм робіт, який вас чекатиме, - постер, плакат, стіннівка (обирайте, що більше до вподоби).

2. Режим дня

Необхідно вписати в нього розклад телевізійних уроків та шкільних занять, але не забути про підйом, гігієнічні процедури, фізкультпаузи, відпочинок, прийоми їжі, вільний час, відбій тощо.

Важливо розуміти, що карантин - це не канікули. Тому ваш робочий день має максимально походити на ваш звичайний день у школі.

3. Робочий простір

Повинен бути комфортним та зручним, не відволікати та не шкодити здоров’ю.

Персональний комп’ютер (інші ґаджети), швидкісний Інтернет - вимога часу.

Не забувайте про традиційне шкільне приладдя: зошити, ручка, олівці, лінійка, калькулятор тощо.

Слідкуйте за чистотою та свіжим повітрям у кімнаті.

4. Перерви

Їх треба влаштовувати регулярно:

• для виконання зорової гімнастики (вправи можна знайти в інтернеті);

• для виконання розминки рук та ніг (підійдуть танцювальні па);

• просто для відпочинку (але не «зависати» в соцмережах, щоб очі могли повноцінно відпочити).

5. Начальна діяльність

• дотримуйтеся визначеного розкладу (графіку) занять, не допускайте відставання, старайтесь виконувати всі завдання вчасно;

• чергуйте за можливості різні види навчальної діяльності: онлайн- навчання з читанням, роботою в зошиті, виконанням творчих

завдань, спілкуванням з однокласниками, створенням проектів, спостереженнями тощо;

• пам’ятайте, що ваші вчителі, так як і ви, зацікавлені у вашому
успіху, тому не соромтеся, звертайтеся до них за консультаціями.

Рекомендації батькам:

1. Важливо розуміти, що карантин - це не канікули. Тому необхідно намагатися правильно організувати робочий день дитини, щоб повернення з карантину до школи відбулося максимально комфортно.

2. Разом із дитиною створіть власний розклад (режим дня). Це допоможе дитині зорганізуватися, а ще розвивати навички тайм - менеджменту.

3. Під час складання розкладу (режиму дня) слід ураховувати розклад телевізійних уроків, занять, запропонованих школою, та можливості відпочинку між навчальними заняттями.

4. Ознайомтесь із графіком освітнього процесу та електронним ресурсом, де розміщено навчальний матеріал для класу, в якому навчається ваша дитина.

5. Налаштуйте комунікації з класним керівником та педагогами (телефон, e-mail, соціальні чати, інші засоби спілкування).

6. Намагайтесь, щоб діти працювали відповідно до розкладу уроків, виконували всі завдання вчасно, не допускайте відставання. Спробуйте опанувати хоча б один урок спільно з дитиною.

7. Якщо треба виконати завдання і надіслати відповідь учителю, проконтролюйте дитину.

8. Не намагайтеся підмінити вчителя. Спонукайте свою дитину у разі необхідності звертатися до вчителя за додатковою консультацією. Виховуйте здатність до самостійного пошуку рішень у проблемній ситуації.

9. Не сваріть свою дитину, якщо вона щось не зрозуміла. Порадьте перечитати підручник або обговорити проблему з учителем.

10. Якщо у вас чи вашої дитини виникають запитання, скористайтесь форумом, щоб отримати відповідь (на забувайте вказати, кому адресовано запитання чи прохання), зателефонуйте класному керівнику.

11. Слідкуйте за навантаженням дистанційного навчання, враховуючи вікові особливості дитини.

12. Обов’язково виконуйте разом з дитиною вправи для очей.

13. Якщо діти залишаються вдома на самі, то обов’язково нагадайте правила безпечної поведінки (поради при виникненні надзвичайної або аварійної ситуації, правила щодо безпечної роботи в мережі Інтернет, пожежної безпеки, попередження нещасних випадків, травмування, отруєння, запобігання захворювань тощо).

14. Власним прикладом мотивуйте дитину до самодисципліни.

15. Варто підтримати свою дитину. Карантин - гарна нагода побути

разом.

СХВАЛЕНО: ЗАТВЕРДЖЕНО:

Протокол засідання

Педради №5 від 31.08.2021 Директор ліцею Мироненко Людмила

ПОЛОЖЕННЯ

про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Гонтарівського ліцею

Старосалтівської селищної ради Чугуївського району Харківської області

1. Загальніположення

1.1. Положення про академічну доброчесність в Гонтарівському ліцеї Старосалтівської селищної ради (далі – Положення) закріплює моральні принципи, правила та норми етичної поведінки у відносинах між представниками шкільної спільноти (учасниками освітнього процесу та співробітниками) під час виконання ними своїх обов’язків.

1.2. Це Положення розроблено на основі Конституції України,Законів України

«Про освіту», «Про авторське право і суміжні права», «Про видавничу справу», «Про запобігання корупції», Цивільного Кодексу України, Статуту Гонтарівського ліцею Старосалтівської селищної ради, Правил внутрішнього розпорядку, Колективного договору та інших нормативно- правових актів чинного законодавства України та нормативних (локальних) актівліцею.

1.3. Мета Положення полягає у дотриманні високих професійних стандартів в усіх сферах діяльності закладу (освітній, науковій, виховній), підтримки особливих взаємовідносин між педагогічними працівниками та здобувачами освіти, запобігання порушенню академічноїдоброчесності.

1.4. Педагогічні працівники та здобувачі освіти, усвідомлюючи свою відповідальність за неналежне виконання функціональних обов’язків, формування сприятливого академічного середовища для забезпечення дієвої організації освітнього процесу, розвитку інтелектуального, особистісного потенціалу, підвищення престижу закладу, зобов’язуються виконувати норми даного Положення.

1.5. Норми цього Положення закріплюють правила поведінки безпосередньо у трьох основних сферах – освітній (навчальній), науковій та виховній (морально- психологічний клімат уколективі).

1.6. Дія Положення поширюється на всіх учасників освітнього процесузакладу.

2. Поняття та принципи академічноїдоброчесності

2.1. Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження творчої діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або творчихдосягнень.

2.2. Для забезпечення академічної доброчесності в освітньому закладі необхідно дотримуватися наступних принципів:

- демократизм;

- законність;

- верховенство права;

- соціальнасправедливість;

- пріоритет прав і свобод людини ігромадянина;

- рівноправність;

- гарантування прав ісвобод;

- професіоналізм такомпетентність;

- партнерство і взаємодопомога;

- повага та взаємнадовіра;

- відкритість іпрозорість;

- відповідальність за порушення академічноїдоброчесності.

2.3. Кожен учасник шкільної спільноти наділений правом вільно обирати свою громадську позицію, яка проголошується відкрито при обговоренні рішень та внутрішніхдокументів.

2.4. Офіційне висвітлення діяльності закладу та напрямів його розвитку може здійснювати директор або особа за йогодорученням.

2.5. У випадку, якщо відбулося поширення інформації, яка є неправдивою, викладеною зі спотворенням фактів, такою що ображає людину або може завдати іншої серйозної шкоди закладу, особа, яка до цього причетна, має вдатися до заходів, щоб спростувати цю інформацію, зменшити обсяг завданої шкоди.

2.6. Гідним для представників шкільної спільнотиє:

- шанобливе ставлення до символіки закладу: гімну, прапора,емблеми;

- дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку;

- культура зовнішнього вигляду співробітників та учасників освітнього процесу;

- дотримання правил високих стандартів ділової етики у веденні переговорів, у тому числітелефонних.

2.7. Неприйнятним для всіх членів шкільної спільноти є:

- навмисне перешкоджання навчальній та трудовій діяльності членів спільноти;

- участь у будь-якій діяльності, що пов’язана з обманом, нечесністю; підробка та використання офіційних документів;

- перевищення повноважень, що передбачені посадовими інструкціями;

- ведення в закладі політичної, релігійної та іншої пропаганди;

- використання мобільних телефонів під час навчальних занять, нарад або офіційних заходів;

- вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин, паління у закладі, відвідування закладу у стані алкогольного, наркотичного та токсичного сп’яніння;

- пронесення до закладу зброї, використання газових балончиків та інших речей, що можуть зашкодити здоров’ю та життюлюдини.

3. Забезпечення академічної доброчесності учасниками освітнього процесу

3.1. Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками передбачає:

- дотримання Конвенції ООН «Про права дитини», Конституції, законів України;

- утвердження позитивного іміджу освітнього закладу, примноження його традицій;

- дотримання етичних норм спілкування на засадах партнерства, взаємоповаги, толерантності стосунків;

- запобігання корупції,хабарництву;

- збереження, поліпшення та раціональне використання навчально-матеріальної базизакладу;

- посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень,відомостей;

- дотримання авторських прав;

- надання правдивої інформації про методики і результати власної навчальної (творчої, наукової)діяльності;

- контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти;

- об’єктивне й неупереджене оцінювання результатів навчання;

- надання якісних освітніх послуг з використанням у практичній професійній діяльності інноваційних здобутків у галузі освіти;

- дотримання правил внутрішнього розпорядку, трудової дисципліни, корпоративної етики.

3.2. Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:

- дотримання норм КонституціїУкраїни;

- повагу до педагогічнихпрацівників;

- повагу честі та гідності інших осіб;

- самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання без використання зовнішніх джерел інформації, крім дозволених (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх потреб іможливостей);

- посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень,відомостей;

- дотримання норм законодавства про авторське право;

- особисту присутність на всіх уроках, окрім випадків, викликаних поважними причинами;

- користування інфраструктурою освітнього закладу відповідально, економно та за призначенням;

- сприяння збереженню та примноженню традицій закладу, підвищення його престижу власними досягненнями у навчанні, спорті,творчості.

3.3. Порушенням академічної доброчесності вважається:

- академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власних досліджень (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначенняавторства;

- фабрикація – вигадування даних чи фактів, що використовуються в освітньому процесі;

- фальсифікація – свідома зміна чи модифікація вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу;

- списування – виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатівнавчання;

- обман – надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої (творчої) діяльності та організації освітнього процесу. Формами обману є, зокрема академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та списування;

- хабарництво – надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна, послуг чи будь – яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної переваги в освітньомупроцесі;

- необ’єктивне оцінювання – свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачівосвіти.

4. Види відповідальності за порушення академічної доброчесності

4.1. Види академічної відповідальності за конкретне порушення академічної доброчесності визначають спеціальні закони та дане Положення.

Порушення академічної доброчесності Суб’єкти порушення Обставини та умови порушення академічної доброчесності Наслідки і форма відповідальності Орган/посадова особа, який приймає рішення про призначення виду відповідальності
Списування Здобувачі освіти - Самостійні роботи; - контрольні роботи; - моніторинги якості знань Повторне письмове проходження оцінювання Термін - 1 тиждень або повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми Учителі- предметники
Державна підсумкова атестація Повторне проходження ДПА Атестаційна комісія
І етап (шкільний) Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів Робота учасника анулюється, не оцінюється. У випадку повторних Оргкомітет, журі олімпіад
випадків списування учасник не допускається до участі в інших олімпіадах, конкурсах
Необ'єктивне оцінювання результатів навчання здобувачів освіти Педагогічні працівники Свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання: - уснівідповіді; - домашніроботи; - контрольніроботи; - лабораторні та практичніроботи: -ДПА; - тематичне оцінювання; - моніторинги; - олімпіадні та конкурсніроботи Педагогічному працівнику рекомендується опрацювати критерії оцінювання навчальних досягнень. Факти систематичних порушень враховуються при встановленні кваліфікаційної категорії, присвоєнні педагогічних звань Адміністрація ліцею, атестаційні комісії всіх рівнів
Обман: Фальсифікація Фабрикація Плагіат Педагогічні працівники як автори Навчально-методичні освітні продукти, створені педагогічними працівниками: - методичні рекомендації; - навчальнийпосібник; - навчально- методичнийпосібник; - наочнийпосібник; - практичнийпосібник; - навчальний наочний посібник; - збірка; - методичназбірка; - методичнийвісник; - стаття; - методичнарозробка Встановлення порушень такого порядку як спотворене представлення у методичних розробках, публікаціях чужих розробок, ідей, синтезу або компіляції чужих джерел, використання Інтернету без посилань, фальсифікація наукових досліджень, неправдива інформація про власну освітню діяльність є підставою для відмови Педагогічна рада, методичні об’єдання ліцею, атестаційні комісії всіх рівнів
вприсвоєнні або позбавлені раніше присвоєного педагогічного звання, кваліфікаційної категорії
Хабарництво Учасники Надання або Надання освітніх Залежно від
освітнього отримання учасником послуг за певну розміру, об'єму
процесу освітнього процесу, чи незаконну може
пропозиція щодо винагороду призначатися
надання чи отримання матеріального чи судом І інстанції
коштів, майна послуг, нематеріального
пільг чи будь-яких характеру
інших благ
матеріального
характеру з метою
отримання
неправомірної
переваги в освітньому
процесі

5. Заходи з попередження, виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності

5.1. При прийомі на роботу працівник ознайомлюється із даним Положенням під розписку як і з правилами внутрішнього трудового розпорядку ліцею.

5.2. Положення доводиться до батьківської громадськості на конференції, а також оприлюднюється на сайті закладу.

5.3. Заступник директора ліцею, що відповідає за організацію методичної роботи взакладі:

- забезпечує шляхом практикумів, консультацій та інших індивідуальних та колективних форм навчання з педагогічними працівниками створення, оформлення ними методичних розробок (робіт) для публікацій, на конкурси різного рівня з метою попередження порушень академічноїдоброчесності;

- забезпечує рецензування робіт на конкурси, на присвоєння педагогічного звання та рекомендує вчителям сервіси безкоштовної перевірки робіт на антиплагіат.

5.4. Педагогічні працівники в процесі своєї освітньої діяльності дотримуються етики та академічної доброчесності, умов даного Положення, проводять роз’яснювальну роботу з учнями щодо етичної поведінки та неприпустимості порушення академічної доброчесності (плагіат, порушення правил оформлення, цитування, посилання на джерела інформації,списування).

6. Комісія з питань академічної доброчесності

6.1. Комісія з питань академічної доброчесності (далі – Комісія) – це незалежний орган, що діє в ліцеї з метою забезпечення дотримання учасниками освітнього процесу морально-етичних та правових норм цього Положення.

6.2. До складу Комісії входять представники Ради ліцею, учнівського самоврядування та педагогічного колективу.

Склад комісії затверджується рішенням педагогічної ради. Термін повноважень Комісії – 1 рік.

6.3. Комісія розглядає питання порушення морально-етичних норм поведінки та правових норм цього Положення за потребою або ж заявою учасників освітньогопроцесу.

6.4 Будь-який учасник освітнього процесу може звернутися до Комісії з заявою про порушення норм цього Положення, внесення пропозицій або доповнень. У заяві обов’язково зазначаються особисті дані заявника (П.І.Б., контактні дані: адреса, телефон, місце роботи, посада клас, особистий підпис). Анонімні заяви чи заяви викладені в некоректній формі, Комісією нерозглядаються.

6.5 Комісія звітує про свою роботу раз на рік.

6.6. Повноваження Комісії:

- одержувати, розглядати заяви щодо порушення норм цього Положення та готувати відповідні висновки;

- ознайомлення здобувачів освіти й педагогічних працівників із цим Положенням;

- проводити інформаційну роботу щодо популяризації принципів академічної доброчесності та професійної етики педагогічнихпрацівників;

- надавати рекомендації та консультації щодо способів і шляхів більш ефективного дотримання норм цього Положення.

7. Заключні положення

7.1. Учасники освітнього процесу мають знати Положення Гонтарівського ліцею Старосалтівської селищної ради про академічну доброчесність. Незнання або нерозуміння норм цього Положення не є виправданням неетичної поведінки. Ліцей забезпечує публічний доступ до тексту Положення через власний офіційний сайт.

7.2. Прийняття принципів і норм Положення засвідчується підписами членів педагогічного колективу. Здобувачі освіти ознайомлюються в обов’язковому порядку.

7.3. Положення про академічну доброчесність затверджується педагогічною радою та вводиться в дію наказом директора.

7.4. Зміни та доповнення до Положення можуть бути внесені будь-яким учасником освітнього процесу за поданням до педагогічної радишколи.

Використані джерела:

1. Хартія основних прав Європейського Союзу [Електронний ресурс]: Міжнародний документ від 07.12.2000. – Електронні текстові дані. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/994_524

2. ЦивільнийкодексУкраїни[Електроннийресурс]:Кодексвід16.01.2003

№ 435-IV з наступними змінами та доповненнями. – Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/435-15

3. Закон України «Про авторське право та суміжні права» [Електронний ресурс]: Закон України від 23.12.1993 № 3792-XII з наступними змінами та доповненнями

4. Кодекс честі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://kpi.ua/code

5. Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII. (Набрання чинності 28.09.2017)

На початок 2020/2021 навчального року у закладі навчалися 82учні.

Укомплектовано 10класів, середня наповнюваність класів – 8учнів.

Початкова школа – 4 класи (30чол.), базова середня школа - 5 класів (45 чол.), старша профільна школа – 1 клас (10 клас) (7чол.).

На кінець 2020/2021 навчального року у школі навчалося 83 учні. Аналіз причин руху учнів свідчить, що збільшення контингенту зумовлене зміною місця проживання родини, і пов'язана з переїздами.

Основними заходами зізбереження контингенту учніву 2020/2021навчальномуроцібули:

§ спільна робота з Вишневим ЗДО (ясла-садок)«Колосок»;

§ контроль за відвідуванняучняминавчальних занять.

У 2021році випусників одинадцятого класу не було. Батьки учнів 9 класу виявили бажання продовжити здобувати повну загальну середню освіту у нашому закладі. За рішенням педагогічної ради (протокол від 04.06.2021 № 8) на підставі заяв батьків 11 учнів 9 класу було переведено до 10-го класу.

Кадрове забезпечення

У 2020/2021 навчальному році освітнійпроцесу школі забезпечували 13 педагогів.

Кількість педагогічних працівників (за віком):

· до 30 років – 1

· 31-40 років – 4

· 41-50 років – 2

· 51-55 років – 2

· Більше 55 років – 4

Кількість педагогічних працівників (за стажем):

· До 3 років – 0

· 3-10 років – 2

· 10-20 років – 4

· Більше 20 років – 7

Кількість педагогічних працівників (за категоріями і педагогічними званнями):

· Вища – 5

· Перша – 2

· Друга – 1

· Спеціаліст - 5

Атестація та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Робота з атестації педагогічних працівників закладу освіти була організована відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 (зі змінами), Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 800) та листа Міністерства освіти і науки України від 04.11.2019 № 1/9-683 «Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників» пройшла атестація педагогічних працівників.

У період атестації вчителями на високому рівні були проведені відкриті уроки, відкриті виховні заходи, організована робота щодо вивчення і впровадження прогресивного педагогічного досвіду кращих учителів.

За результатами атестації Мироненко Л.Г., вчителю ураїнської мови та літератури, була підтверджена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії». Вчителю російської мови та зарубіжної літератури Токар Л.Ю. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

Педагогічний колектив школи постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності, про що свідчить кількість вчителів, які у 2020/2021 навчальному році пройшли курси підвищення кваліфікації на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти » - 6, з них 4 в рамках НУШ. Крім того, педагоги ліцею навчалися на спецкурсах та тематичних курсах Академії.Для підвищення рівня професійної діяльності вчителі є постійними слухачами відповідних курсів, конференцій, тренінгів, семінарів на освітніх платформах «Освіторія», «ЕдЕра», «НаУрок», «Всеосвіта», «Прометеус».

Методична робота з педагогічними кадрами

Важливою складовою кадрової політики є система роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснювалася у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективніформироботи;

- курси, спецкурсипідвищеннякваліфікаціїпедагогів;

- участь у конкурсахпрофесійноїмайстерності;

- самоосвіта та атестаціяпедагогів;

- публікаціївласнихнаробок.

У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив школи працював над реалізацією єдиної методичної теми «Модернізація методичного супроводу зростання професійної компетентності вчителів на основі диференційованого підходу».

Закладом освіти забезпечувався доступ до змісту, форм і методівнауково-методичного підходу, умов реалізації теми, осмисленняочікуванихрезультатів, виокремленнятехнологічних процедур. Різноманітністьметодичнихзаходів за формами проведення та змістомзабезпечувалипроцеснабуттядосвіду з теми.

Упродовж 2020/2021 навчального року було організовано роботу 4 методичних об’єднань за напрямками: природничо-математичний (керівник Шевченко О.В.), філологічний (керівник Токар Л.Ю.), вчителів початкової школи (керівник Шульга В.В.), класних керівників (керівник Сіренко О.А.), затверджено плани роботи, методичні теми, над якими працювали ШМО. Робота методичнихоб’єднаньбуласпрямована на удосконаленняметодичноїпідготовки, фаховоїмайстерностівчителя, удосконалення методики проведення уроку. Були проведенізапланованізасіданняметодичнихоб’єднань, на якихобговорювалися як організаційніпитання (підготовка і проведенняолімпіад, предметнихтижнів, проведенняконтрольнихзрізів, затвердженнязавдань для державноїпідсумковоїатестації), так і науково-методичніпитання.

Традиційними формами методичноїроботи з учителями булизасідання і творчезвітуванняметодичнихоб’єднань, семінари–практикуми, педмайстрені, майстер-класи.

У рамках «Предметних днів» були проведені предметні дні початкової школи; образотворчого мистецтва та художньої культури; історії та правознавства; математики і фізики; української мови та літератури; біології, хімії, географії, у яких взяла участь велика кількість учнів. У рамках проведення предметних днів було організовано виставки тематичних газет, віртуальні подорожі, екскурсії.

Інноваційна робота

Створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога учителям.

Протягом останніх років школа ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій критичного мислення, інтерактивні технологій, методу проектів, про що свідчать високі результати стану вивчення викладання предметів, моніторингові дослідження. Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з приводу сучасних педагогічних технологій, постійно проводилася консультаційна робота в межах ШМО та на рівні всієї школи. Протягом багатьох років у закладівпроваджуються здоров’язберігаючі технології під час освітнього процесу та в позаурочний час. Педагоги закладу формують і розвивають у всіх суб’єктів освітнього процесу культуру здоров’я як цілісну категорію, необхідні знання, вміння і навички здорового способу життя; сприяють підвищенню рівня фізичного та психічного здоров’я учнів; розвитку висококультурної, інтелектуально розвиненої, фізично здорової особистості та створенню у навчальному закладі умов, що її формують.

У рамках цього проекту у навчальному закладі проводилися:

- загальношкільний День здоров’я;

- щорічне спортивне свято «Спорт протягом життя»;

- змагання серед хлопців «Козацькі розваги», «А ну-мо, хлопці!»;

- виховні години, вікторини, уроки-подорожі тощо;

- бібліотечні уроки;

- лекції для дітей різних вікових категорій;

- різноманітні спортивні змагання та естафети;

- медико-педагогічний контроль.

Команди учнів школи брали участь у різноманітних спортивних змаганнях різних рівнів.

На базі закладу працювали спортивні секції (баскетбол, волейбол), гурток «Шкіряний м’яч» (футбол).

Справжнім викликом для колективу стало впровадження у закладі виконання освітніх програм шляхом організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.Тож за час весняних канікул вчителі інтенсивно почали оволодівати форми дистанційної освіти на освітніх платформах «Всеосвіта», «На Урок», «Прометеус», «ЕдЕра». В нагоді стали Майстер-клас від Гордієнка О.М. щодо створення онлайн тестів на платформі Learning.Apps.org.Вчителі початкових класів, а також вчителі суспільно-гуманітарних дисциплін рекомендують застосовувати освітню платформу Zoom. Це дає можливість чути і бачити вчителя, а вчитель може перевіряти усні відповіді учнів, проводити вправи з аудіювання, мовні диктанти, читання напам’ять. Вчителі основної та старшої школи, природничо-математичного нпрямку часто застосовують освітню платформуGoogleClassroom. Вона доситьзручна як для вчителів, так і для учнів. На нійдоступнийзворотнійзв'язок з учнями, вказуєтьсятермінвиконаннязавдань, розміщуютьсязавданняодразу для всіхучнів, зручна форма оцінювання, учніможутьотриматиіндивідуальнуконсультацію у вчителя. Всінавчальніматеріали розміщенінаGoogleдиску.

Робота із здібними дітьми

Робота колективу школи з виявлення та підтримки талановитої молоді і створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності, має свої позитивні результати. Як відомо, дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, створення умов для збереження ірозвитку інтелектуального потенціалу нації є різноманітні інтелектуальні змагання: Всеукраїнські олімпіади, турніри, Інтернет-олімпіади, інтерактивні конкурси.

Аналізуючи роботу ШМО під час організації і проведення шкільного та ОТГ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України слід відзначити, що в даному напрямку вчителі працювали несистематично й неактивно. Лише 20 учнів школи взяли участь у ІІ (ОТГ) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із 7 навчальних предметів та у конкурсах з українознавства – ім.Яцика та ім.Шевченка. Результати участі в ІІ (ОТГ) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів представлені в таблиці:

Навчальний предмет Прізвище та ім’я учня Клас Місце Учитель
Географія Тесленко С. 11 ІІ Третяк Н.О.
Географія Плугін Д. 8 ІІІ Третяк Н.О.
Біологія Кундіус В. 8 ІІ Кубракова Ю.Г.
Трудове навчання Гладун А. 9 І Яропут В.М.
Трудове навчання Скалеба В. 11 ІІ Яропут В.М.
Конкурс ім.Шевченка Мірошниченко Д. 7 І Мироненко Л.Г.
Конкурс ім.Шевченка Вакуленко М. 6 ІІ Мироненко Л.Г.
Конкурс ім.П.Яцика Чистоклєтова С. 3 ІІ Шульга В.М.

Велика кількість учнів школи взяла участь у конкурсах «Колосок», «Соняшник», «Геліантус» та посіли призові місця.

У цьому навчальному роцівід закладу не було представлено жодної роботи до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Таким чином, аналіз досягнень дає змогу визначити, що у 2020/2021 навчальному році була проведена незначна та менш результативна робота щодо виявлення творчих здібностей та розвитку обдарованості учнів. Близько 25% учнів стали учасникамирайоннихолімпіад, турнірів, конкурсів, змагань тощо.Але результати, яких досягли учні, недостатньо високі. Це свідчать про несистематичну роботу педагогічного колективу щодо реалізації програми «Обдарованість». Не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу по підготовці учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсі-захисті МАН, інтелектуальних турнірах та конкурсах тощо.

Виховна робота

Виховна робота у закладі освіти здійснювалась на засадах педагогіки співробітництва учнів, їхніх батьків та громадськості, спрямована на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Концепції громадянського виховання, Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про освіту», Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти школярів, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку та зміцнення моральних засад суспільства, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров`я нації» тощо.

Сучасний зміст виховання в ЗЗСО — це науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе.

Відповідно до Основнихорієнтиріввихованняучнів 1-11-х класівзагальноосвітніхнавчальнихзакладівУкраїнивиховна робота булапобудована за складовимивиховноїдіяльності:

1. Цінніснеставленняособистості до суспільства і державивиявляється у патріотизмі, національнійсамосвідомості й ідентифікації, правосвідомості, політичнійкультурі та культуріміжетнічнихвідносин. Згідно з основнимиположеннямиобласноїПрограмипатріотичноговихованнянаселення, формування здорового способу життя, розвиткудуховності та зміцненняморальних засад суспільствазаклад освітиспрямовував свою роботу на розвитокдуховності, вихованняпатріотизму та поваги до історичноїспадщиниукраїнського народу, формування здорового способу життя, загальнолюдськихморальнихцінностей.

З метою реалізаціїзазначеноїпрограми у планіроботизакладу освіти у розділі «Цінніснеставленняособистості до суспільства і держави» булисплановані та проведенірізноманітнівиховнітематичні заходи (покладанняквітів до пам‘ятнихмісць, виставки малюнків, виховні години та інші) до Дня козацтва, ДняЗахисникаУкраїни, Дня Збройних сил України, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні тощо. Такожупродовж 2019/2020навчального року учнішколи взяли участь у конкурсах, акціях, заходах різнихрівнів. У закладіосвіти булосплановано та проведено уроки мужності, зустрічіучасникамибойовихдій на територіїінших держав, учасниками бойових дій у зоні АТО,бесіди, годиниспілкування, конкурситворчихробіт.

Учнішколи брали участь у:

- акціяхмилосердя «Допоможиближньому», «Добро починається з тебе», «Чарівний чобіток Святого Миколая», «Свічкапам‘яті» (діти – ветеранам війни, діти – «дітямвійни», діти – вчителям-ветеранам війни), «Подаруй оберіг солдату», «POWERтайся»-листи та обереги воїнам АТО;

- екскурсіях до музеїв та пам‘ятнихмісць, проведеннятуристськихподорожей по місцяхбойовоїслави;

- конкурсахтворчихробіт, рефератів, малюнків, плакатів, присвячених Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні тощо;

- конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Український сувенір»;

- конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Параскева-рукодільниця»;

- конкурсі віршів «Мрії про Україну».

2. Ціннісне ставлення до людей виявляється у моральній активності особистості, прояві відповідальності, чесності, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, совісливості, терпимості до іншого, доброзичливості, готовності допомогти іншим, обов'язковості, добросовісності, ввічливості, делікатності, тактовності, вмінні працювати з іншими; здатності прощати і просити пробачення, протистояти виявам несправедливості, жорстокості. З метою подальшого розвиткуі системи безперервної правової освіти та виховання, покращення роботи щодо розвитку громадянських компетентностей учнівської молоді у закладі були проведені такі заходи:

- годиниспілкування, лекції, засідання «круглих» столів: «Права дитини», «Право. Обов’язок. Свобода. Відповідальність», «На порозі вибору», «ДержавнісимволиУкраїни», відеолекторій «Станція призначення - життя»тощо;

- проведені заходи в рамках Всеукраїнського рейду «Урок»;

- годиниспілкування, на яких молодшим школярам булинаданіпочатковізнання про нормиповедінки;

- проведена вікторина для молодших школярів «Мої права. Мої обов’язки»;

- проведені лекції працівниками поліції для учнів 1-го класу «Безпечний шлях додому», 7-8 класів «Права та обов’язки», 6-9 класів «Відповідальність перед законом»;

- бесіди з сімейним лікарем про недопустимість вживання алкоголю та наркотичних речовин, лекція «Правда про наркотики», «Правда про алкоголь та паління»;

- бесіди «Діти: злочин і кара», «Поведінка, звички та здоров’я», «Вулиця і діти», «Хочеш мати друга – навчись другом бути», «Шкідливі звички. Як до них не звикнути»;

- диспути «Чи захищені права дитини у нашій державі?», «Милосердя і любов до ближнього», «Серед людей»; година спілкування «Підліток і закон»;

- конкурс малюнків «Мої права».

Учителем правознавства Сіренко О.А. проводилася робота з питань правового виховання учнів, а саме:

проведення тижня правознавства в рамках міжнародного Дня прав людини – жива газета «Походження прав людини» для 5 – 8 класів, конференція «Конвенція про права дитини» для 9 – 11 класів, змагання «Ти – людина, громадянин, значить маєш права» для 8 – 9 класів, пізнавальна гра «Права та обов’язки в сюжетах казок» для 5 -7 класів, дослідження «Феміда чи Юстиція» для 10 – 11 класів, правова вікторина «Запитання від Феміди» для 5 – 11 класів.

З метою реалізації державної політики щодо захисту прав і свобод національних меншин, виховання поваги до осіб інших національностей, упродовж 2019/2020 навчального року в закладі освіти були організовані та проведені наступні заходи:

− бесіди для учнів 1-4-х класів на тему: “Добро починається з тебе”;

− виховні години для учнів 5-6-х класів на тему: “Ні! – конфлікту, “Так!”- терпимості”;

− години спілкування для учнів 7-8-х класів на тему: “Вчимося спілкуватись”;

− дискусія з учнями 11-х класів на тему: “Права і свободи людини – найважливіша проблема світової співдружності”;

− виставка літератури в шкільній бібліотеці на тему: “Що не держава – то звичаї”.

3. Ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини та її цінності; особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них; здатності особистості гармонійно співіснувати з природою; поводитися компетентно, екологічно безпечно; активній участі у практичних природоохоронних заходах, здійсненні природоохоронної діяльності з власної ініціативи; посильному екологічному просвітництві.

Упродовж 2020/2021 навчального року у школібулисплановані та проведенівідповідні заходи:

- тематичнігодиниспілкування, виставкитворчихробіт;

- виставкиплакатів та малюнків«Чорнобиль не маєминулого часу»;

- виставка поробок за номінаціями: «Замість ялинки-гілка», «Новорічний букет», «Різдвяна листівка»;

- екскурсії до Ботанічного саду, екопарку.

Учнінавчального закладузалучалися до участі в екологічних десантах під час проведенняакцій з очищення та благоустрою територійсела, громади.

4. Цінніснеставлення до мистецтва. Естетичневихованняучнівшколиспрямоване на розвиток у зростаючоїособистості широкого спектру почуттів – здатностізбагнути та висловитивласнеставлення до мистецтва.

У закладі освітибуло проведено:

- свято Першогодзвоника;

- свято до Дня вчителя;

-новорічні свята (новорічна вистава для молодших школярів до Дня Святого Миколая, новорічний концерт);

- святковий концерт до 8 Березня;

- свято «Ми-єдина родина»;

- учні брали участь у творчих конкурсах, фестивалях різнихрівнів.

5. Ціннісне ставлення до праці - складний змістовно-синтетичний компонент особистості, який включає в себе ставлення дітей та учнівської молоді до праці як однієї з важливих життєвих потреб, почуття задоволеності працею й наявності сукупності найважливіших моральних якостей, що визначають ставлення до трудової діяльності загалом (працьовитість, відповідальність, охайність, бережливість, вміння раціонально розподіляти робочий час).

У закладібуло проведено:

- тематичнігодиниспілкування, тренінги, виставкитворчихробіт;

- рейди – огляди стану зберіганняпідручників та акція «Живи книга!»

- екологічнийдвомісячник «Трудовий десант»;

- екологічнідесанти «Зробимо нашу школу, двір, селочистими».

6. Цінніснеставлення до себе передбачаєсформованість у зростаючоїособистостівмінняцінувати себе як носіяфізичних, духовно-душевних та соціальних сил.

З метою пропаганди позитивного іміджусім`ї та їїсоціальноїпідтримки, формуваннякультурисімейнихстосунків, підвищеннявідповідальностібатьків за вихованнядітей проводилисярізноманітніконкурси, зустрічі, «круглістоли», лекції, бесідищодопопуляризаціїсімейного способу життя, формуваннянаціональнихсімейнихцінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров`я. Питаннящодозбереженняжиття та здоров'яучнів, пропаганди здорового способу життя, відповідальностібатьків за вихованнядітей, попередженнянасильства у родині, організація режиму дня школярів систематично розглядалися на нарадах при директорові, на засіданняхШМО класнихкерівників, на засіданняхпедагогічної ради, на загальношкільних та класнихбатьківськихзборах.

У школі створено систему виховання здорового способу життя. Щороку у вересні та квітні проводяться загальношкільні «Дні здоров’я».

Учні 7-8 класів взяли участь у тренінгових заняттях за просвітницько-профілактичною програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», яка спрямована на формування впевненості в собі, поважного ставлення до себе та інших людей, а також до навколишнього середовища.

Важливою складовою системи виховної роботи є розвиток учнівського самоврядування.

За ініціативи організації учнівського самоврядування «Калинонька», при підтримці адміністрації школи були проведені заходи:

- конкурси-виставки поробок «Рукодільниця» (листопад2020), «Замість ялинки - гілка» (грудень 2020), «Великодній сувенір» (квітень 2020), «Вітальна листівка до 8 березня» (березень 2020);

- виготовлення сувенірів, листівок, оберегів та подарунків для воїнів АТО (протягом року);

- заходи до свята 8 березня: випуск стіннівок, конкурс поробок серед учнів "Вітальна листівка до 8 березня" та святковий концерт 04.03.2021;

- захід «Пошта для закоханих на День Святого Валентина» (14.02.2021);

- новорічний концерт (28.12.2020);

- День Святого Миколая (18.12.2020);

- День збройних сил України (06.12.2020);

- заходи до дня пам’яті жертв Голодомору (19-24.11.2020);

- День толерантності (16.11.2020);

- День захисника України та День козацтва (12.10.2020);

- День працівників освіти (05.10.2020);

Упродовж 2020/2021 навчального року у школі проводилось багато конкурсів, змагань, вікторин, диспутів, вистав, виступів для учні всіх вікових категорій.

В учнів ліцею помітно підвищилася активність, самостійність, але результативність роботи в органах учнівського самоврядування ще недостатньо висока.

У 2020/2021 навчальному році педагогу-організатору необхідно продовжити роз’яснювальну роботу з активізації учнівського самоврядування «Калинонька» в закладі, разом з її лідерами спланувати заходи щодо організації цікавого та змістовного дозвілля школярів.

Робота з профілактикиправопорушень та іншихнегативнихпроявів в учнівськомусередовищі

Профілактична робота з попередження правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності проводиться відповідно до річного плану роботи закладу освіти, планів спільних дій закладу освіти із службою у справах дітей Старосалтівської селищної ради.

Основна мета роботи закладу в цьому напрямку – координація зусиль педагогічного колективу запобіганню правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам; охорона прав дитини.

Індивідуальна робота з учнями та їх батьками проводиться систематично (класні години, батьківські збори) з метою профілактики правопорушень та виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту».

У ліцеї організовано роботу з ранньої профілактики правовопорушень серед учнів: робота в мікрорайоні школи (рейд «Урок»).

Упродовж 2020/2021 навчального року постійно здійснювався контроль за відвідуванням учнями уроків, в журналі відвідування учнями занять кожний навчальний день чергові відмічали відсутніх на уроках, класний керівник з’ясовував причину відсутності, на батьківських зборах проводилася роз’яснювальна робота щодо недопустимості пропусків занять без поважної причини.

У бібліотеці школи в наявності література правової та правоосвітницької тематики.

Завдяки систематичній та злагодженій роботі педагогічного колективу, адміністрації школи, соціальних служб на кінець 2020/2021 навчального року жоден учень школи не перебував на внутрішньошкільному обліку та не потрапив до групи ризику.

Безпекажиттєдіяльності та запобіганняусім видам дитячого травматизму

У 2020/2021 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях Ради школи, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У закладі освіти наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. На сторінці школи у Facebookта сайтівелася сторінка «Запобігання дитячому травматизму», на якій розміщено інформацію про правила безпечної поведінки. В класних кімнатах оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. У коридорі школи розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих, учні знайомі з планом евакуації з приміщення. Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2020/2021навчальному році перебував під щоденним контролем адміністрації школи.

У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули, бесіди були записані в щоденники.

У 2020/2021 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах і під час екскурсій.

Цивільний захист

Головнізавданняпідготовки у сферіцивільногозахистушколиу 2020/2021 навчальномуроці в основному виконані. У закладі освітибулизатвердженіпланиосновнихзаходівпідготовкицивільногозахисту на 2020/2021 роки, уточненіПланидійструктурнихпідрозділів у режимах повсякденноїдіяльності, підвищеноїготовності, надзвичайноїситуації, надзвичайного стану. Основнізусилля у розв‘язанніпитань ЦЗ спрямовувалися на організаціюнавчанняучнів та постійного складу навчальнихзакладівзгідно з чиннимипрограмами ЦЗ, навчанняїх правилам поведінки та основним способам захистувіднаслідківнадзвичайнихситуацій, прийомамнаданняпершоїдопомогитощо. Підготовка з цивільногозахистуучнівшколипроводиласяне лише під час вивченнянавчальних предметів – Основи здоров’я у 1-9-х класах та ЗахистУкраїни у 10-11-х класах, але і на інших уроках. Адже, виокремлення в навчальнихпрограмах таких наскрізнихлінійключових компетентностей як «Екологічнабезпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване наформування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграціїключових і загальнопредметних компетентностей, окремихпредметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціальнозначимиминадпредметними темами, якідопомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Перевірка і закріпленняучнями та педагогічнимколективом закладу освітитеоретичнихзнань з ЦЗ, практичнихнавичокздійснюваласяпід час проведення у школітренувань з відпрацювання дій на випадок пожежі та Дняцивільногозахисту.

ВиконаннязаконодавстваУкраїни з питаньсоціальногозахистудітейпільговихкатегорій

Концепція про права людини, яка набулачинності в Україні, дитиноювважаєкожнулюдськуістоту до досягнення нею 18-річного віку. В усіхдіяхщододітей, незалежновід того, здійснюються вони державнимичиприватнимиустановами, щозаймаютьсяпитаннямсоціальногозабезпечення, судами, першочерговаувагаприділяєтьсяякнайкращомузабезпеченнюінтересівдитини, особливо дітямпільговихкатегорій.

Відповідно до соціального паспорту на кінець2020/2021 навчального року у ліцеїнавчалися:

· дітей, позбавленихбатьківськогопіклування –0

· дітей з багатодітних родин – 26

· дітей з малозабезпечених родин – 0

· дітей, батькоякихзаписанийзгідно ст.135– 7

· дітей, щопостраждаливнаслідокаварії на ЧАЕС – 0

· дітибатьків,загиблихпід час виконанняслужбовихобов’язків– 0

· дітей-інвалідів – 0

· дітинапівсироти - 2

У школісистематизовано роботу з соціальногозахистунеповнолітніх. Протягом навчального року вчителямидвічібуло проведено обстеженняжитлово–побутових та матеріальних умов життядітей із пільгових категорій у вересні та січні, складеноактиобстеження.

Співпраця з батьками

Важливою складовою освітнього процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками, сім’ями учнів.

З кожним роком в країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність закладів освіти. Батьки стають активними учасниками освітнього процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм.

На даний час особливого значення набула підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- оптимальне формування мережі закладу освіти;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізація освітніх програм тощо.

Роботу з батьками було спрямовано на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

В закладі освіти успішно працював батьківський комітет, до складу якого входили представники класних батьківських комітетів. 4 рази на рік напередодні класних батьківських зборів батьківський актив обговорював важливі для всіх учасників освітнього процесу питання, а саме:

- організація навчального року, проведення ДПА, ЗНО;

- заходи щодо попередження дитячого травматизму;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

- організація правової та правоосвітньої роботи в школі;

- вплив сім’ї на середовище дитини;

- літнє оздоровлення дітей;

- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період тощо.

Нагальні питання виносилися на порядок денний загальношкільних та класних батьківських зборів.

Співпраці з батьками в школі приділялася велика увага. Вчителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкувалися з батьками учнів, організовували спільні заходи, свята.

Рольшкільноїбібліотеки в організаціїосвітньогопроцесу

У 2020/2021 навчальному році робота шкільної бібліотеки була організована відповідно до нормативно-правових документів: Конституції України, Закону України «Про бібліотеку і бібліотечну справу», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Положення «Про шкільну бібліотеку», плану роботи бібліотеки.

Упродовж 2020/2021 навчального року бібліотекар постійно розширювала бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння бібліотечних форм і методів роботи.

Кількістьчитачів у бібліотеці становило82учні та 16учителів.

Кількістьбібліотечного фонду: підручників –30110 примірників, художньоїлітератури – 2250 примірників.

Уходіакції «Подаруй книгу шкільнійбібліотеці», проведеної до Всеукраїнського дня бібліотек у 2020році, бібліотеціподаровано 32 книги, а саме: 4 книги – науково-популярних, 3 книги – історичних, 25 книжок – художні.

Упродовж 2020/2021 навчального року булипроведеніцікаві та змістовні заходи: бесіди з учнями 2-9 класівщодо правил користуваннябібліотекою, виявленняїхніхінтересів та інформаційних потреб, проведено акцію «Живи,книго!» задлязбереженняпідручників та підбито підсумки, тематичнівиставкилітератури, огляди періодичнихвидань,новихнадходжень,бібліотечні уроки та посвята в читачіучнівпочатковихкласів,Тижденьдитячої книги, оформлено тематичніполиці: «День Соборності і СвободиУкраїни», «Українськіписьменникидітям», «Запобігти. Врятувати. Допомогти», «Мійвічнийбіль – Афганістан», «Все навколо тебе - знай, люби і бережи», «У світіказкичарівної», «Знай свої права,дитино», «ДивовижнаУкраїна», « Я – українець, громадянин, патріот», «Чорнобиль – попередження, набат, йогоуроківлюдство не забуде», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», «Книги ювіляри 2019 року», «Шлях до професії», «Наш товариш – світлофор», « Не нашкодьсобі», «Полицявеселих і кмітливих», «Козацькому роду нема переводу», «Патріотичнабібліотечка», подавалась інформаціядокуточку «Готуємось до ЗНО», тощо; поповненнятематичнихтек: «Відоміукраїнці», «Свята та традиціїукраїнського народу; оголошеноучнів, які найкращезберігаютьпідручники.

Таким чином, робота шкільної бібліотеки була спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік.Питання, що були розв’язані

Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

- освітній процес має тенденцію до розвитку;

- діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;

- у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;

- школа підтримує свій позитивний імідж;

- створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;

- значно покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);

- методична робота сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;

- створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Питання, що залишились до подальшого розв’язання

Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

- підвищення якості освітніх послуг;

- підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;

- покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.

Завдання на 2021/2022 навчальний рік

Вважаючи, що наш заклад освіти перебуває на шляху постійного розвитку, ми маємо всі ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня, тому для нашого закладу є актуальними низка питань, що акумулюються в єдиній методичній темі «Модернізація методичного супроводу зростання професійної компетентності вчителів на основі освітніх інформаційних технологій»та виховній темі «Формування ціннісних орієнтирів учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та ідей дитиноцентризму»

Пріоритетними напрямками розвитку освіти закладу на 2021/2022 навчальний рік є:

- забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб міста і держави;

- впровадження сучасних педагогічних технологій, що сприяють формуванню ключових компетентностей учнів відповідно до положень Концепції Нової української школи;

- дотримання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень;

- удосконалення системи моніторингових досліджень якості освітніх послуг на засадах внутрішньої та зовнішньої експертизи діяльності закладу освіти;

- удосконалення роботи з формування в школярів культури здоров’я та мотивації до здорового способу життя;

- створення умов для професійного розвитку учителя на засадах «педагогіки партнерства»;

- активізаціяучастіпедагогів у фахових конкурсах різнихрівнів;

- проведення 2 рази на місяць занять з педагогами щодо удосконалення володіння українською мовою, впровадження нового українського правопису учителем української мови та літератури Мироненко Л.Г. щотижня;

- формування у дітей та молоді цілісної системи цінностей, національної свідомості, виховання патріотизму та активної громадянської позиції, підготовка підростаючого покоління до дорослого сімейного життя;

- активізація соціального партнерства закладу освіти із закладами вищої освіти щодо розвитку обдарованості учнівської молоді;

- соціальний захист дітей та створення оптимальних умов для навчання обдарованої молоді;

- розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної до профільної підготовки;

- стимулювання соціальної активності учнів, їхньої участі в роботі органів учнівського самоврядування, дитячих громадських організацій;

- посилення контролю за проведенням роботи щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячому травматизму серед учнівської молоді;

- оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;

- забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

- оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

- психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти ч.2 ст.42 ЗУ «Про повну загальну середню освіту»

ВКЛЮЧАЄ: - Механізми забезпечення академічної доброчесності; - Порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності; - Види академічної відповідальності педагогічних працівників та учнів за конкретні порушення академічної доброчесності - Порядок притягнення до академічної відповідальності та його оскарження (ч.10 ст.43 ЗУ «Про повну загальну середню освіту)

Крок №1. Визначення компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти закладу

Створення робочої групи (наказ)

• Педагогічні працівники • Здобувачі освіти • Батьки • Засновник або уповноважена ним особа

Визначення компоненнтівВаріант 1. Порядок (наказ МОН від 09.01.2019 №17) • Освітнє середовище; • Система оцінювання здобувачів освіти; • Педагогічна діяльність педпрацівників закладу освіти • Управлінські процеси закладу

Варіант 2. Порядок (наказ МОН від 09.01.2019 №17) 4 напрямки + інформаційні системи (або інші напрями) Варіант

3. Ст.41 Закону України «Про освіту» 8 напрямів

Педагогічна рада

Обговорення з колективом необхідності розроблення та впровадження системи управління якістю освіти.

• Визначення компонентів, за якими здійснюватиметься процес вдосконалення якості освітньої діяльності.

• Визначення критеріїв. • Визначення методів здору інформації.

• Визначення індикаторів для оцінювання

• Рішення про запровадження у закладі системи управління якістю освіти

Крок №2. Розроблення «документу» про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти закладу

Політики і процедури вивчення освітньої діяльності закладу

 система внутрішніх і зовнішніх моніторингів якості освітньої діяльності та якості освіти;

 самооцінювання якості освітньої діяльності та якості освіти;

 система оцінювання навчальних досягнень учнів;

 професійне зростання керівних та педагогічних працівників;

 забезпечення публічності інформації про діяльність закладу освіти;

 забезпечення академічної доброчесності у діяльності педагогічних працівників і учнів;

 запобігання та протидія булінгу (цькуванню);

 інші політики і процедури, визначені закладом освіти

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти

I. Загальні положення

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти розроблено відповідно до вимог Закону України «Про освіту» (стаття 41. Система забезпечення якості освіти).
Внутрішня система забезпечення якості включає:стратегію та процедури забезпечення якості освіти;систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;критерії, правила і процедури оцінювання учнів;критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівників;забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу;забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти;створення в закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування.

II. Стратегія та процедури забезпечення якості освіти

1. Стратегія забезпечення якості освіти базується на наступних принципах:

принцип цілісності, який полягає в єдності усіх видів освітніх впливів на учня, їх підпорядкованості головній меті освітньої діяльності, яка передбачає всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності;

принцип відповідності Державним стандартам загальної середньої освіти;принцип розвитку, що виходить з необхідності вдосконалення якості освітнього процесу відповідно до зміни внутрішнього та зовнішнього середовища, аналізу даних та інформації про результативність освітньої діяльності;принцип відкритості інформації на всіх етапах забезпечення якості та прозорості процедур системи забезпечення якості освітньої діяльності.

2. Забезпечення якості освіти передбачає здійснення таких процедур і заходів:

функціонування системи формування компетентностей учнів;

підвищення кваліфікації педагогічних працівників, посилення кадрового потенціалу закладу освіти;

забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу.

3. Система контролю за реалізацією процедур забезпечення якості освіти включає:

самооцінку ефективності діяльності із забезпечення якості освіти;моніторинг якості освіти.

4. Завдання моніторингу якості освіти:здійснення систематичного контролю за освітнім процесом в закладі освіти;створення власної системи неперервного і тривалого спостереження, оцінювання стану освітнього процесу;аналіз чинників впливу на результативність освітнього процесу, підтримка високої мотивації навчання;створення оптимальних соціально-психологічних умов для саморозвитку та самореалізації учнів і педагогів;прогнозування на підставі об’єктивних даних динаміки й тенденцій розвитку освітнього процесу в закладі освіти.

5.Моніторинг в закладі освіти здійснюють:директор школи та його заступники;органи, що здійснюють управління у сфері освіти;органи самоврядування, які створюються педагогічними працівниками, учнями та батьками;громадськість.

6.Основними формами моніторингу є:

проведення контрольних робіт;

участь учнів у І та ІІ, ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів;

перевірка документації;

опитування, анкетування;відвідування уроків, заходів.

7. Критерії моніторингу:об’єктивність;систематичність;відповідність завдань змісту досліджуваного матеріалу;надійність (повторний контроль іншими суб’єктами);гуманізм (в умовах довіри, поваги до особистості).

8. Очікувані результати:отримання результатів стану освітнього процесу в закладі освіти;покращення функцій управління освітнім процесом, накопичення даних для прийняття управлінських та тактичних рішень.

9. Підсумки моніторингу:підсумки моніторингу узагальнюються у схемах, діаграмах, висвітлюються в аналітично-інформаційних матеріалах;за результатами моніторингу розробляються рекомендації, приймаються управлінські рішення щодо планування та корекції роботи;дані моніторингу можуть використовуватись для обговорення на засіданнях методичних об’єднань вчителів, нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради.

10. Показники опису та інструментів моніторингу якості освіти:кадрове забезпечення освітньої діяльності – якісний і кількісний склад, професійний рівень педагогічного персоналу;контингент учнів;психолого-соціологічний моніторинг;результати навчання учнів;педагогічна діяльність;управління школою;освітнє середовище;медичний моніторинг;моніторинг охорони праці та безпеки життєдіяльності;формування іміджу закладу освіти.

III. Система та механізми забезпечення академічної доброчесності

Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками передбачає:посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну діяльність;контроль за дотриманням академічної доброчесності учнями;об’єктивне оцінювання результатів навчання.Дотримання академічної доброчесності учнями передбачає:самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання;посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;надання достовірної інформації про результати власної навчальної діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації.Порушенням академічної доброчесності вважається:академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства;самоплагіат – оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих наукових результатів як нових наукових результатів;фабрикація – вигадування даних чи фактів, що використовуються в освітньому процесі або наукових дослідженнях;фальсифікація – свідома зміна чи модифікація вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу чи наукових досліджень;списування – виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання;обман – надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої (наукової, творчої) діяльності чи організації освітнього процесу; формами обману є, зокрема, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та списування;хабарництво – надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна, послуг, пільг чи будь-яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної переваги в освітньому процесі;необ’єктивне оцінювання – свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти.За порушення академічної доброчесності педагогічні працівники закладу освіти можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:відмова в присвоєнні або позбавлення присвоєного педагогічного звання, кваліфікаційної категорії;позбавлення права брати участь у роботі визначених законом органів чи займати визначені законом посади.За порушення академічної доброчесності учні можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо);повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми.

IV. Критерії, правила і процедури оцінювання учнів

Компетентнісна освіта зорієнтована на практичні результати, досвід особистої діяльності, вироблення ставлень, що зумовлює принципові зміни в організації навчання, яке стає спрямованим на розвиток конкретних цінностей і життєво необхідних знань і умінь учнів.
Оцінювання ґрунтується на позитивному принципі, що передусім передбачає врахування рівня досягнень учня.
Метою навчання є сформовані компетентності. Вимоги до обов’язкових результатів навчання визначаються з урахуванням компетентнісного підходу до навчання, в основу якого покладено ключові компетентності.
До ключових компетентностей належать:вільне володіння державною мовою, що передбачає уміння усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, а також любов до читання, відчуття краси слова, усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження, готовність вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях;здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, що передбачає активне використання рідної мови в різних комунікативних ситуаціях, зокрема в побуті, освітньому процесі, культурному житті громади, можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях, оволодіння навичками міжкультурного спілкування;математична компетентність, що передбачає виявлення простих математичних залежностей в навколишньому світі, моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, що передбачають формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї, самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати, формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;інноваційність, що передбачає відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа тощо), формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади;екологічна компетентність, що передбачає усвідомлення основи екологічного природокористування, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства;інформаційно-комунікаційна компетентність, що передбачає опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;навчання впродовж життя, що передбачає опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, організацію власного навчального середовища, отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі;громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, усвідомленням рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність в житті класу і школи, повагу до прав інших осіб, уміння діяти в конфліктних ситуаціях, пов’язаних з різними проявами дискримінації, цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України, дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя;культурна компетентність, що передбачає залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне та інші види мистецтв) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості;підприємливість та фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, готовність брати відповідальність за власні рішення, вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці, готовність до втілення в життя ініційованих ідей, прийняття власних рішень.Основними функціями оцінювання навчальних досягнень учнів є:контролююча – визначає рівень досягнень кожного учня, готовність до засвоєння нового матеріалу, що дає змогу вчителеві відповідно планувати й викладати навчальний матеріал;навчальна – сприяє повторенню, уточненню й поглибленню знань, їх систематизації, вдосконаленню умінь та навичок;діагностико-коригувальна – з’ясовує причини труднощів, які виникають в учня в процесі навчання; виявляє прогалини у засвоєному, вносить корективи, спрямовані на їх усунення;стимулювально-мотиваційна – формує позитивні мотиви навчання;виховна – сприяє формуванню умінь відповідально й зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю й самоконтролю, рефлексії навчальної діяльності.При оцінюванні навчальних досягнень учнів враховуються:характеристики відповіді учня: правильність, логічність, обґрунтованість, цілісність;якість знань: повнота, глибина, гнучкість, системність, міцність;сформованість предметних умінь і навичок;рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, абстрагувати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо;досвід творчої діяльності (вміння виявляти проблеми та розв’язувати їх, формулювати гіпотези);самостійність оцінних суджень.Характеристики якості знань взаємопов’язані між собою і доповнюють одна одну:повнота знань – кількість знань, визначених навчальною програмою;глибина знань – усвідомленість існуючих зв’язків між групами знань;гнучкість знань – уміння учнів застосовувати набуті знання у стандартних і нестандартних ситуаціях; знаходити варіативні способи використання знань; уміння комбінувати новий спосіб діяльності із вже відомих;системність знань – усвідомлення структури знань, їх ієрархії і послідовності, тобто усвідомлення одних знань як базових для інших;міцність знань – тривалість збереження їх в пам’яті, відтворення їх в необхідних ситуаціях.Видами оцінювання навчальних досягнень учнів є поточне, тематичне, семестрове, річне оцінювання та державна підсумкова атестація.
Поточне оцінювання – це процес встановлення рівня навчальних досягнень учня в оволодінні змістом предмета, уміннями та навичками відповідно до вимог навчальних програм.
Об’єктом поточного оцінювання рівня навчальних досягнень учнів є знання, вміння та навички, самостійність оцінних суджень, досвід творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення до навколишньої дійсності.
Поточне оцінювання здійснюється у процесі вивчення теми. Його основними завдання є:встановлення й оцінювання рівнів розуміння і первинного засвоєння окремих елементів змісту теми, встановлення зв’язків між ними та засвоєним змістом попередніх тем, закріплення знань, умінь і навичок.
Формами поточного оцінювання є індивідуальне, групове та фронтальне опитування; робота з діаграмами, графіками, схемами; робота з контурними картами; виконання учнями різних видів письмових робіт; взаємоконтроль учнів у парах і групах; самоконтроль тощо. В умовах упровадження зовнішнього незалежного оцінювання особливого значення набуває тестова форма контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів.
Інформація, отримана на підставі поточного контролю, є основною для коригування роботи вчителя на уроці.
Тематичному оцінюванню навчальних досягнень підлягають основні результати вивчення теми (розділу).
Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів забезпечує:усунення безсистемності в оцінюванні;підвищення об’єктивності оцінки знань, навичок і вмінь;індивідуальний та диференційований підхід до організації навчання;систематизацію й узагальнення навчального матеріалу;концентрацію уваги учнів до найсуттєвішого в системі знань з кожного предмета.Тематична оцінка виставляється на підставі результатів опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (практичних, лабораторних, самостійних, творчих, контрольних робіт) та навчальної активності школярів.
Перед початком вивчення чергової теми всі учні мають бути ознайомлені з тривалістю вивчення теми (кількість занять); кількістю й тематикою обов’язкових робіт і термінами їх проведення; умовами оцінювання.
Оцінка за семестр виставляється за результатами тематичного оцінювання, а за рік – на основі семестрових оцінок.
Учень має право на підвищення семестрової оцінки.

V. Критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників

Процедура оцінювання педагогічної діяльності педагогічного працівника включає в себе атестацію та сертифікацію.
Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників.
Атестація педагогічних працівників може бути черговою або позачерговою. Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, крім випадків, передбачених законодавством.
За результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Перелік категорій і педагогічних звань педагогічних працівників визначається Кабінетом Міністрів України.
Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи у порядку, встановленому законодавством.
Положення про атестацію педагогічних працівників затверджує центральний орган виконавчої влади у сфері освіти.
Один із принципів організації атестації – здійснення комплексної оцінки діяльності педагогічного працівника, яка передбачає забезпечення всебічного розгляду матеріалів з досвіду роботи, вивчення необхідної документації, порівняльний аналіз результатів діяльності впродовж усього періоду від попередньої атестації. Необхідною умовою об’єктивної атестації є всебічний аналіз освітнього процесу у закладі, вивчення думки батьків, учнів та колег вчителя, який атестується тощо.
Визначення рівня результативності діяльності педагога, оцінювання за якими може стати підставою для визначення його кваліфікаційного рівня наведено в таблиці:
Критерії оцінювання роботи вчителя
Професійний рівень діяльності вчителя
Результативність професійної діяльності вчителя
Комунікативна культура
Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

VI. Критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівників

Формою контролю за діяльністю керівників закладу освіти є атестація.
Ефективність управлінської діяльності керівника під час атестації визначається за критеріями:саморозвиток та самовдосконалення керівника у сфері управлінської діяльності;стратегічне планування базується на положеннях концепції розвитку закладу освіти, висновках аналізу та самоаналізу результатів діяльності;річне планування формується на стратегічних засадах розвитку закладу;здійснення аналізу і оцінки ефективності реалізації планів, проектів;забезпечення професійного розвитку вчителів, методичного супроводу молодих спеціалістів;поширення позитивної інформації про заклад;створення повноцінних умов функціонування закладу (безпечні та гігієнічні);застосування ІКТ-технологій у освітньому процесі;забезпечення якості освіти через взаємодію всіх учасників освітнього процесу;позитивна оцінка компетентності керівника з боку працівників.Ділові та особистісні якості керівників визначаються за критеріями:цілеспрямованість та саморозвиток;компетентність;динамічність та самокритичність;управлінська етика;прогностичність та аналітичність;креативність, здатність до інноваційного пошуку;здатність приймати своєчасне рішення та брати на себе відповідальність за результат діяльності.

VII. Інформаційна система для ефективного управління закладом освіти.

Роботу інформаційної системи закладу освіти забезпечує наявність доступу до мережі Інтернет для учнів та педагогічних працівників. Значне місце в управлінні закладом освіти відіграє офіційний сайт школи.

VIII. Інклюзивне освітнє середовище, універсальний дизайн та розумне пристосування

Особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб.
Універсальний дизайн закладу освіти створюється на таких принципах:рівність і доступність використання;гнучкість використання;просте та зручне використання;сприйняття інформації з урахуванням різних сенсорних можливостей користувачів;низький рівень фізичних зусиль;наявність необхідного розміру і простору.

Кiлькiсть переглядiв: 624

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Гонтарівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Протокол № 6

засідання педагогічної ради

від 08.06.2016 року

Присутніх – 16 чоловік: Мироненко Л.Г., Кубракова Ю.Г., Третяк Н.О., ШевченкоО.В., Мерінець К.О., Шульга В.М., Шульга В.В., Попсуліс К.В., ЯропутВ.М., СаєнкоН.П., Сіренко О.А., ТокарЛ.Ю., Пелих В.В., Дорош Я.М., Пєстова Я.О., Гендрюк О.В.

Голова пед.ради: Мироненко Л.Г.

Секретар: Кубракова Ю.Г.

Доповідачі: Мироненко Л.Г.

Форма проведення: збори

Порядок денний:

1.Про переведення учнів 9 класу до 10 класу (доповідач Мироненко Л.Г.)

Слухали:

Мироненко Л.Г., керуючись наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу», запропонувала присутнім перевести випускників основної школи, що отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту, до 10 класу Гонтарівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів

Виступили:

Класний керівник 9 класу Гендрюк О.В., яка повідомила колегам про результати семестрового та річного оцінювання знань учнів та результати державної підсумкової атестації, на основі яких можна здійснити переведення учнів до наступного класу.

Вирішили:

Перевести учнів 9 класу до 10 класу:

  1. Гришка Максима Вікторовича
  2. Даниленка Олександра Сергійовича
  3. Коновалова Дмитра Костянтиновича
  4. Кривегу Дмитра Павловича
  5. Лялюка Ігоря Володимировича
  6. Приходька Івана Олександровича
  7. Скабіну Руслана Вадимовича

Голова пед.ради Л.Г.Мироненко

Секретар пед.ради Ю.Г.Кубракова

Гонтарівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Протокол № 5

засідання педагогічної ради

від 27.05.2016 року

Присутніх – 16 чоловік: Мироненко Л.Г., Кубракова Ю.Г., Третяк Н.О., ШевченкоО.В., Мерінець К.О., Шульга В.М., Шульга В.В., Попсуліс К.В., ЯропутВ.М., СаєнкоН.П., Сіренко О.А., ТокарЛ.Ю., Пелих В.В., Дорош Я.М., Пєстова Я.О., Гендрюк О.В.

Голова пед.ради: Мироненко Л.Г.

Секретар: Кубракова Ю.Г.

Доповідачі: Мироненко Л.Г.

Форма проведення: збори

Порядок денний:

1.Про випуск зі школи учнів 11 класу (доповідач Мироненко Л.Г.)

2.Про переведення учнів 1 – 8 та 10 класів до наступних класів (доповідач МироненкоЛ.Г.)

Слухали:

Мироненко Л.Г., керуючись наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу» запропонувала присутнім випустити зі школи учнів 11 класу

Виступили:

Класний керівник 11 класу Саєнко Н.П., яка доповіла про досягнення учнів у навчанні та у позакласній роботі, про активну участь та чітку позицію у громадському житті школи та сільської громади.

Вирішили:

Випустити зі школи учнів 11 класу:

1. Бородавку Станіслава Станіславовича

2. Галіцу Анжеліку Володимирівну

3. Даниленко Єлизавету Сергіївну

4. Єфремову Любов Романівну

5. Курілову Катерину Андріївну

6. Марчука ЮріяАнатолійовича

7. Ошуркевич Юлію Володимирівну

8. Скабіну Олега Вадимовича

9. Тесленка Олексія Сергійовича

Слухали:

Мироненко Л.Г., яка відповідно до «Порядку переведення учнів до наступного класу», на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання знань учнів та державної підсумкової атестації випускників початкової школи запропонувала перевести учнів 1 – 8, 10 класів до наступних класів

Виступили:

Керівник шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів Мерінець К.О. повідомила присутнім про результати річного оцінювання учнів 2 – 4 класів та державної підсумкової атестації учнів 4 класу

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кубракова Ю.Г. оголосила результати семестрового та річного оцінювання учнів 5 – 8, 10 класів відповідно до рівнів навчальних досягнень учнів

Вирішили:

Перевести учнів 1 – 8 та 10 класів до наступних класів:

учнів 1 класу до 2 класу:

1. Демченко Валентин

2. Кошельов Денис

3. Маринич Кристина

4. Мельнічук Мар’яна

5. Родіонова Анна

6. Рубан Лев

7. Чеботарьова Яна

учнів 2 класу до 3 класу:

1. Бараннік Ростислав

2. Вакуленко Микита

3. Ісаєв Роман

4. Марчук Юлія

5. Мироненко Мирослав

6. Переведенцев Сергій

7. Русанов Олександр

8. Синиця Олександр

9. Хмиленко Богдан

10. Шеремет Валентин

учнів 3 класу до 4 класу:

1. Крюкова Вікторія

2. Мірошниченко Діана

3. Мясниченко Артем

4. Пономарев Іван

5. Шеремет Нікіта

учнів 4 класу до 5 класу:

1. Бараннік Святослав

2. Гладун Владислав

3. Золотарьова Валентина

4. Курілова Анна

5. Михайличенко Артем

6. Плугін Дмитро

7. Рижик Євгеній

8. Старіков Іван

9. Шульга Юлія

учнів 5 класу до 6 класу:

1.Алексюк Лілія

2.Васюкова Діана

3.Власенко Володимир

4.Гладун Анна

5.Єфремова Марина

6.Кубраков Ярослав

7.Лялюк Інна

8.Мясниченко Віра

учнів 7 класу до 8 класу

1.Авакян Армен

2.Костенко Костянтин

3.Курочка Аким

4.Скалеба Вікторія

5.Тесленко Станіслав

6.Хмиленко Родіон

учнів 8 класу до 9 класу:

1. Галиця Іван

2. Діулін Дмитро

3. Кіпор Матвій

4. Печенізька Аліна

5. Пісьменний Ярослав

6. Плужник Дмитро

7. Санін Олександр

8. Старікова Віта

9. Супрун Владислав

10. Шеремет Олег

учнів 10 класу до 11 класу:

1. Войтко Віта

2. Золотарьова Тетяна

3. Плужник Андрій

4. Плужник Артем

5. Саніна Альона

6. Шульга Ірина

Голова пед.ради Л.Г.Мироненко

Секретар пед.ради Ю.Г.Кубракова

Дата останньої зміни 08 Квітня 2024