Бібліотека

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».


«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною».
В. Сухомлинський

«Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя»

Цветок - анимашка.

/Files/images/talanti_tretogo_tisyacholttya/IMG_5832.JPG

/Files/images/talanti_tretogo_tisyacholttya/IMG_5830.JPG

Бібліотекарем Яропут В.М. проведено виховний захід.26 лютого.

Галерея зображень книг, які самі собою представляють предмети мистецтва, або просто по своєму вигляду відрізняються від стандартів, до яких ми звикли.

Найнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книгиНайнезвичайніші книги

дождливый день

книги

Вони стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони можуть скільки завгодно змінювати свою форму, але завжди залишатимуться джерелом знань. У цій статті ми розповімо вам дещо незвичне про такі, здавалося б, звичні книги.

Загальна кількість всіх художніх, наукових та публіцистичних творів у світі становить приблизно 130 млн. Найдавнішою ж книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. Цікаво, що автор жаліється на небажання молоді здобувати знання. На жаль, ця тенденція майже не змінилася з прадавніх часів.

А як щодо найціннішої книги на світі? Найдорожча книга – Лестерський кодекс авторства самого Леонардо да Вінчі! Лестерський кодекс – це трактат, що присвячений «воді, землі та небесним тілам». Наразі власником кодексу є Білл Гейтс. Свого часу він придбав книгу за … 24 млн доларів!

У 2007 році британська компанія Teletext склала список найнудніших книг світу. До списку увійшли наступні літературні витвори: «Війна та мир» Льва Толстого, «Злочин і кара», «Сатанинські вірші» Салмана Рушді, «Алхімік» Коельо та… «Гаррі Поттер і Кубок Вогню».

Один з найбільших гонорарів за книгу був виплачений римським імператором Марком Аврелієм. Поет Оппіан за кожен рядок двох своїх поем про риболовлю та полювання отримав по золотій монеті. Загальна кількість рядків у цих поемах становила двадцять тисяч.

Найбільша книга у світі була представлена на Міжнародній книжковій виставці в Гавані. Збірник висловлювань відомих людей має 380 сантиметрів в довжину і 350 сантиметрів у висоту.

Що стосується найбільш популярних книг в світі, то пальма першості,безперечно, належить Біблії. Її загальний тираж – шість мільярдів примірників. На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володарю перснів».

Джерело: http://korysne.co.ua

Автор статьи

Деякі розумні думки про книгу

"Люди перестають мислити, коли перестають читати" (Д.Дідро).
"Книги - діти розуму" (Джонатан Свіфт).
"Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу" (Френсіс Бекон).
"Завдання книг - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його" (Я.Корчак).
"Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення" (В.Сухомлинський

Загальна кількість всіх художніх, наукових та публіцистичних творів у світі становить приблизно 130 млн. Найдавнішою ж книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. Цікаво, що автор жаліється на небажання молоді здобувати знання. Як бачимо, молодь абсолютно не змінилася з прадавніх часів. А як щодо найціннішої книги на світі? Найдорожча книга – Лестерський кодекс авторства самого Леонардо да Вінчі! Лестерський кодекс – це трактат, що присвячений «воді, землі та небесним тілам». Наразі власником кодексу є Білл Гейтс. Свого часу він придбав книгу за … 24 млн доларів! У 2007 році британська компанія Teletext склала список найнудніших книг світу. До списку увійшли наступні літературні витвори: «Війна та мир» Льва Толстого, «Злочин і кара», «Сатанинські вірші» Салмана Рушді, «Алхімік» Коельо та… «Гаррі Поттер і Кубок Вогню». Один з найбільших гонорарів за книгу був виплачений римським імператором Марком Аврелієм. Поет Оппіан за кожен рядок двох своїх поем про риболовлю та полювання отримав по золотій монеті. Загальна кількість рядків у цих поемах становила двадцять тисяч. Найбільша книга у світі була представлена на Міжнародній книжковій виставці в Гавані. Збірник висловлювань відомих людей має 380 сантиметрів в довжину і 350 сантиметрів у висоту. Що стосується найбільш популярних книг в світі, то пальма першості,безперечно, належить Біблії. Її загальний тираж – шість мільярдів примірників. На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володарю перснів».

Цікаві факти про книги

Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли створивши писемність, людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід.

До винайдення Йоганом Гутенбергом (1400-1468) книгодрукування, книжки були рукописні, наприклад книга-сувій із текстом "Іліади” Гомера довжиною близько… 150 метрів.

У бібліотеці індійського міста Адьяр зберігаються сотні книжок, що писалися на аркушах, виготовлених з пальмового листя. Сторінки таких книжок прикрашали золотом, дорогоцінним камінням.

Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками… без жодного вузлика.

Ще одна унікальна книжка, сторінки якої зроблені із срібла, а букви "написані” золотом. На виготовлення такого ювелірного шедевру було витрачено більш ніж 50 кілограмів золота та близько 600 кілограмів срібла.

В наші часи з’явилася "металева книга”. Виготовив її коваль Костов з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із… заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.

Серед книжок зустрічаються справжні велетні. Так, одним з найтовщих романів, напевно, слід вважати "Кларису” – роман англійського письменника Семюела Річардсона. Він містить 984 870 слів, майже на 200 тисяч слів більше, ніж у Біблії. Роман побачив світ у середині XVIII століття.

Але пальма першості у створенні подібного роману належить японському письменникові XIX століття. Автор працював над ним 40 років. Роман складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному, вага одного примірника 60 кілограмів. У романі налічується майже 32 мільйони слів.

Не менш цікаве і "Диявольське Євангеліє”, яке зберігається у королівській бібліотеці в Стокгольмі. Його обкладинка зроблена з дубових дощок товщиною 4 сантиметри, а прикрашають книгу масивні защіпки з кованого заліза. На виготовлення пергаментних сторінок пішло понад 100 козячих шкір.

З виданням "Історії Південної півкулі”, що було видруковано у США, можливо знайомитися лише за допомогою… спеціального двигуна, адже важить вона 225 кілограмів, в розгорнутому вигляді її ширина дорівнює 2 метри 70 сантиметрів, а висота – 2 метри.

А ось мода на так звані мініатюрні книжки виникла наприкінці XVIII століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки… в рукавичці. Однак ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Прародителькою їх можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, яка зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. ЇЇ вага лише – 19 грамів.

Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм х 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.

Одна з найбільших бібліотек світу – Національна бібліотека конгресу США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.

Найбільша бібліотека в Україні – Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. Заснована вона у 1714 році.

Найперший у світі буквар з’явився в Англії у 1491 році. Написаний він був латинською мовою.

На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам’яні "сторінки” її сягають сорока метрів завширшки.

Джерело: http://besahy.com

/Files/images/talanti_tretogo_tisyacholttya/Фото0400.jpg

Оформлено виставку книг,присвячену Шевченку.

Як виникла книга?

Історія книги тісно пов’язана з розвитком писемності. У стародавні часи на землі не було книжок, бо люди ще не вміли їх робити.

Але необхідність записувати, передавати іншим якісь відомості, досвід, знання виникла у людей дуже давно.

Тому «сторінками» давніх книг ставали камені, стіни печер, щити воїнів. Писали на всьому.
Згодом стародавні люди додумалися писати на глиняних табличках, які потім висушували і обпалювали на вогні. Але хіба багато

можна було написати на цих сторінках? До того ж книги ці були важкі і некрасиві.

Коли, наприклад, якийсь вчений збирався в дорогу і брав з собою 2-3 такі «книги», для цього йому був потрібен цілий віз. Тому

люди продовжували шукати матеріал, з якого б можна було виготовляти книги.

І знайшли … А сталося це в далекій Африці, де на берегах повноводних річок зростає багато папірусу. Одного разу стародавні

єгиптяни виявили, що волокна цієї рослини перетворюються на сухі вузенькі стрічки, які, до того ж, добре вбирають фарбу.

Ось так і з’явилися книги з папірусу.
Окремі листи папірусу склеювали в довгу смугу – сувій. На таких сувоях, що досягали в довжину до 100 метрів, записували різні

тексти. Писати на сухих стеблах папірусу було зручно, але з часом такі книги «ламалися» і розсипалися.

Пізніше книги робили з тонкої козячої, овечої або телячої шкіри. Перша з них з’явилася в місті Пергамі у Малій Азії, тому й

назвали такий папір пергамент.
Перший папір виготовили ​​в Китаї.
З ХІІІ століття в Європі основним матеріалом стал папір.

______________________________

Пам'ятка читача

Зі стенду «Поради бібліотекаря»

Важко знайти сім'ю , в якій не було б книжок , не було бодай невеличкої домашньої бібліотечки. А якщо в домі є діти то ясна річ, має бути і невелика дитяча поличка, а то й окрема шафа . Бібліотека, хай і домашня , створюється не за один день і не за один рік . Вам дарують книжки батьки, родичі, товариші, купуєте в книгарнях .Ну,а коли є вдома кілька книжечок, їм необхідно виділити спеціальне місце у шафі .Отже навчити школяра любити книжку , піклуватися про неї - завдання кожного. Тому рекомендуємо кожному прочитати поради бібліотекаря.

Як готуватися до усного виступу.

1. Подумайте, з якою метою ви будете говорити.
2. Визначте тему, основну думку.
3. Підберіть потрібний матеріал.
4. Складіть план.
5. Зробіть пробний виступ перед дзеркалом, слідкуючи за тоном, гучністю голосу.
6. Попросіть кого-небудь з ваших друзів послухати вас.
7. Використайте магнітофон: прослуховування запису допоможе вам вдосконалити виступ.

Як підготуватися до виразного читання тексту

1. Уважно прочитайте текст, уявіть собі те, про що у ньому йдеться.
2. Визначте тему, основну думку, основний тон висловлювання.
3.Подумайте, з якою метою ви читатимете цей текст.
4.Підкресліть найважливіші у змісті слова, тобто логічно наголошені.
5.Визначте паузи.
6.Продумайте, як ви можете використати інші засоби виразності усного мовлення: темп мови, гучність голосу.

Як скласти план тексту

1. Прочитайте текст, з’ясуйте значення незрозумілих слів.
2.Визначте тему і основну думку.
3.Поділіть текст на смислові частини, дайте їм заголовки.
4.Напишіть чернетку плану. Порівняйте його з текстом. Простежте, чи все головне знайшло відображення у плані, чи відображають вони тему і головну думку.
5.Перевірте, чи можна за цим планом переказати текст.
6. Акуратно перепишіть удосконалений варіант плану.

Як вести щоденник читання

1. Прочитавши книгу, подумай над її змістом і як слід розберися у ній.
2.Запиши у щоденнику автора, назву книги.
3.Коротко напиши про що говориться у ній, хто головний герой.
4. Напиши, хто з дійових осіб тобі найбільше сподобався і чому.
5. Чого вчить ця книга?

Як писати відгук про прочитану книгу

ВІДГУК – це ваша власна думка про зміст книги, оцінка її позитивних і негативних якостей.

1. Обов’язково вкажіть автора і назву книги.
2. Тема і основна думка твору.
3. Де і коли відбуваються зображені події.
4.Запишіть, які епізоди викликали у вас найсильніші враження.
5. Вкажіть, що сподобалося, а що ні і чому.
6. напишіть про героїв книги, їхні вчинки, цікаві випадки.
7.зверніть увагу на мову твору, оформлення книги.
8. Вкажіть, чим збагатив вас твір, над якими питаннями змусив задуматися, чи допомогли вам під час читання ілюстрації.
9. Виберіть форму вашого відгуку ( лист до товариша, до автора твору, лист у видавництво, стаття у стінгазету).
10. Визначте стиль вашого відгуку.
11. Подбайте, щоб у заголовку було виражено основну думку.

Шкільна бібліотека навчить і порадить

Шкільні бібліотеки завжди надають допомогу вчителям, класним керівникам, класоводам у підготовці та проведенні масових заходів (дитячі ранки, вечори, виховні години, конкурси, предметні тижні).

У шкільних бібліотеках відкритий доступ до книжкових фондів, що дає учням можливість почувати себе вільно, краще знати розміщення книг. Книжкові виставки "У світі казки чарівної", "Мова наша солов’їна". "Твоя країна - Україна". "Закон і ми". "Стежками рід¬ного краю" та ін. - найбільш доступний для дітей метод популяризації книги.

ЯК ВИБРАТИ КНИГУ ДЛЯ ЧИТАННЯ

• В шкільній бібліотеці ти завжди знайдеш цікаві книги.
• В бібліотеці кожен учень має можливість сам вибрати з полиць цікаві книги.
• За каталогом можна довідатись , які книги є в бібліотеці .

ЯК ЧИТАТИ КНИГУ

• Читайте не поспішаючи, повільно.
• Уважно переглянь титульну сторінку.
• Уважно прочитай передмову .
• Обов'язково дочитуйте книгу до кінця , не пропускаючи сторінок .
• Коли тобі трапляються незнайомі слова при читанні книг , газет , журналів , їх пояснення ти знайдеш в словниках , енциклопедіях та довідниках.
• Прочитавши книгу , обов’язково обговори її з товаришами.

ЯК ЗАПОВНЮВАТИ ЧИТАЦЬКИЙ ЩОДЕННИК

• Назва твору . дата написання.
• Прізвище ім'я автора , роки його життя .
• Описати коли і в які часи відбуваються події .
• Хто головний герой роману ?
• Дати оцінку прочитаного.



/Files/images/IMG_3315.jpg

/Files/images/IMG_3334.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1804

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Гонтарівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Протокол № 6

засідання педагогічної ради

від 08.06.2016 року

Присутніх – 16 чоловік: Мироненко Л.Г., Кубракова Ю.Г., Третяк Н.О., ШевченкоО.В., Мерінець К.О., Шульга В.М., Шульга В.В., Попсуліс К.В., ЯропутВ.М., СаєнкоН.П., Сіренко О.А., ТокарЛ.Ю., Пелих В.В., Дорош Я.М., Пєстова Я.О., Гендрюк О.В.

Голова пед.ради: Мироненко Л.Г.

Секретар: Кубракова Ю.Г.

Доповідачі: Мироненко Л.Г.

Форма проведення: збори

Порядок денний:

1.Про переведення учнів 9 класу до 10 класу (доповідач Мироненко Л.Г.)

Слухали:

Мироненко Л.Г., керуючись наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу», запропонувала присутнім перевести випускників основної школи, що отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту, до 10 класу Гонтарівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів

Виступили:

Класний керівник 9 класу Гендрюк О.В., яка повідомила колегам про результати семестрового та річного оцінювання знань учнів та результати державної підсумкової атестації, на основі яких можна здійснити переведення учнів до наступного класу.

Вирішили:

Перевести учнів 9 класу до 10 класу:

  1. Гришка Максима Вікторовича
  2. Даниленка Олександра Сергійовича
  3. Коновалова Дмитра Костянтиновича
  4. Кривегу Дмитра Павловича
  5. Лялюка Ігоря Володимировича
  6. Приходька Івана Олександровича
  7. Скабіну Руслана Вадимовича

Голова пед.ради Л.Г.Мироненко

Секретар пед.ради Ю.Г.Кубракова

Гонтарівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Протокол № 5

засідання педагогічної ради

від 27.05.2016 року

Присутніх – 16 чоловік: Мироненко Л.Г., Кубракова Ю.Г., Третяк Н.О., ШевченкоО.В., Мерінець К.О., Шульга В.М., Шульга В.В., Попсуліс К.В., ЯропутВ.М., СаєнкоН.П., Сіренко О.А., ТокарЛ.Ю., Пелих В.В., Дорош Я.М., Пєстова Я.О., Гендрюк О.В.

Голова пед.ради: Мироненко Л.Г.

Секретар: Кубракова Ю.Г.

Доповідачі: Мироненко Л.Г.

Форма проведення: збори

Порядок денний:

1.Про випуск зі школи учнів 11 класу (доповідач Мироненко Л.Г.)

2.Про переведення учнів 1 – 8 та 10 класів до наступних класів (доповідач МироненкоЛ.Г.)

Слухали:

Мироненко Л.Г., керуючись наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу» запропонувала присутнім випустити зі школи учнів 11 класу

Виступили:

Класний керівник 11 класу Саєнко Н.П., яка доповіла про досягнення учнів у навчанні та у позакласній роботі, про активну участь та чітку позицію у громадському житті школи та сільської громади.

Вирішили:

Випустити зі школи учнів 11 класу:

1. Бородавку Станіслава Станіславовича

2. Галіцу Анжеліку Володимирівну

3. Даниленко Єлизавету Сергіївну

4. Єфремову Любов Романівну

5. Курілову Катерину Андріївну

6. Марчука ЮріяАнатолійовича

7. Ошуркевич Юлію Володимирівну

8. Скабіну Олега Вадимовича

9. Тесленка Олексія Сергійовича

Слухали:

Мироненко Л.Г., яка відповідно до «Порядку переведення учнів до наступного класу», на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання знань учнів та державної підсумкової атестації випускників початкової школи запропонувала перевести учнів 1 – 8, 10 класів до наступних класів

Виступили:

Керівник шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів Мерінець К.О. повідомила присутнім про результати річного оцінювання учнів 2 – 4 класів та державної підсумкової атестації учнів 4 класу

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кубракова Ю.Г. оголосила результати семестрового та річного оцінювання учнів 5 – 8, 10 класів відповідно до рівнів навчальних досягнень учнів

Вирішили:

Перевести учнів 1 – 8 та 10 класів до наступних класів:

учнів 1 класу до 2 класу:

1. Демченко Валентин

2. Кошельов Денис

3. Маринич Кристина

4. Мельнічук Мар’яна

5. Родіонова Анна

6. Рубан Лев

7. Чеботарьова Яна

учнів 2 класу до 3 класу:

1. Бараннік Ростислав

2. Вакуленко Микита

3. Ісаєв Роман

4. Марчук Юлія

5. Мироненко Мирослав

6. Переведенцев Сергій

7. Русанов Олександр

8. Синиця Олександр

9. Хмиленко Богдан

10. Шеремет Валентин

учнів 3 класу до 4 класу:

1. Крюкова Вікторія

2. Мірошниченко Діана

3. Мясниченко Артем

4. Пономарев Іван

5. Шеремет Нікіта

учнів 4 класу до 5 класу:

1. Бараннік Святослав

2. Гладун Владислав

3. Золотарьова Валентина

4. Курілова Анна

5. Михайличенко Артем

6. Плугін Дмитро

7. Рижик Євгеній

8. Старіков Іван

9. Шульга Юлія

учнів 5 класу до 6 класу:

1.Алексюк Лілія

2.Васюкова Діана

3.Власенко Володимир

4.Гладун Анна

5.Єфремова Марина

6.Кубраков Ярослав

7.Лялюк Інна

8.Мясниченко Віра

учнів 7 класу до 8 класу

1.Авакян Армен

2.Костенко Костянтин

3.Курочка Аким

4.Скалеба Вікторія

5.Тесленко Станіслав

6.Хмиленко Родіон

учнів 8 класу до 9 класу:

1. Галиця Іван

2. Діулін Дмитро

3. Кіпор Матвій

4. Печенізька Аліна

5. Пісьменний Ярослав

6. Плужник Дмитро

7. Санін Олександр

8. Старікова Віта

9. Супрун Владислав

10. Шеремет Олег

учнів 10 класу до 11 класу:

1. Войтко Віта

2. Золотарьова Тетяна

3. Плужник Андрій

4. Плужник Артем

5. Саніна Альона

6. Шульга Ірина

Голова пед.ради Л.Г.Мироненко

Секретар пед.ради Ю.Г.Кубракова

Дата останньої зміни 08 Квітня 2024